Sosyal Medya

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çoğu İnstagram kullanıcısının beklemiş olduğu instagram müzik özelliği sonunda geldi. Müzik ekleme özelliği geçmiş günlerde kullanılmaya başlandı. Uzun süredir birçok bölgede kullanılan İnstagram müzik özelliği son yapılan güncelleme ile ülkemizde de kullanmaya başlandı. İnstagram uygulamasına müzik ekleme özelliği geldi. Fakat İnstagram’a müzik ekleme özelliği nasıl kullanılır? Sorusunun cevabına he birlikte bakalım.

İnstagram uygulamasına gelen müzik ekleme özelliği herkes için merak konusu oluşturdu. Müzik ekleme işleminin nasıl yapılacağı hakkında hemen hemen hiç kimsenin bir bilgisi yoktu. İnstagram uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Son yapılan güncelleme ile birlikte İnstagram müzik ekleme özelliği ülkemize gelmiş oldu.

instagram Hikayeye Müzik Ekleme Özelliği

Artık son yapılan güncelleme sayesinde ülkemizde tüm İnstagram kullanıcıları hesapları üzerinden müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilecek. Bu sayede fotoğrafların veya çekilen videoların arka fonuna istedikleri müzikleri koyabilecekler. Müzik ekleme özelliği olmayan ülkelerde İnstagram kullanıcıları tarafından konulmuş olan müzikler diğer ülkeler tarafından dinlenemiyordu. Bu durumun da önüne geçilmesi ile birlikte İnstagram kullanması oldukça keyifli hale gelmiştir. Sonunda Türkiye’de bulunan İnstagram kullanıcıları da hikayelerine istedikleri şarkıları ekleyebilecektir. Peki, İnstagram uygulamasına gelen en son özellik müzik ekleme nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabına bakalım.

instagram hikayeye müzik ekleme

İnstagram müzik ekleme özelliğinin kullanışı şu şekildedir:

  • Öncelikle akıllı telefonunuza İnstagram uygulamasını indirin.
  • Daha sonra uygulamaya gerekli bilgilerini girerek giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra hikaye atma bölümüne gelin.
  • Buradan ister albümünüzde bulanan fotoğrafı veya videoyu seçin. İsterseniz yeni bir fotoğraf veya video çekin.
  • Ardından yukarı doğru kaydırma işlemi yapın.
  • Karşınıza fotoğraf üzerinde oynayabileceğiniz birçok seçenek gelecek.
  • Bu seçeneklerin arasından hareketli müzik simgesine dokunun.
  • Fotoğraf veya video arkasına koymak istediğiniz müziği buradan aratarak müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Müzikler instagram da var olan müziklerdir.

Yukarıda söylemiş olduğumuz gibi instagram hikayeye müzik ekleme özelliğini kolay bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Bu özellik sayesinde siz de dilediğiniz video ya da fotoğraflarınıza müzik ekleyebilirsiniz.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı