Instagram kullanıcısı Ne Demek?

instagram kullanıcısı” yazısı genelde instagram da DM mesaj kısmında mesaj atmak istediğimiz kişiyi aradığımız zaman çıkmaktadır. Örneğin daha önce arkadaş listenizde olan, takip ettiğiniz yada takipçiniz olan yada daha önce mesajlaştığınız x kişisinin adını soyadını yada kullanıcı adını yazdınız ama instagram dm kısmında karşınıza aradığınız kişi instagram kullanıcısı olarak çıkmaktadır. Peki bu ne anlama gelmektedir?

instagram kullanıcısı ne demek?

instagram kullanıcısı ne demek

Yukarıda instagram kullanıcısı instagram dm de neden çıktığı ile ilgili bir ön bilgi verdik. İnstagram kullanıcısı yazısı instagram dm üzerinden mesaj attığınız kişi ile ilgili olması muhtemeldir. Dm mesaj attığınız kişi instagram hesabını büyük ihtimalle dondurmuştur. Bu şekilde bir sonuçtan kurtulmak için android ve iPhone telefonlarda uygulama veri temizliği yapmak yardımcı olabilir. Uygulamalarda aynı tarayıcılar gibi çerez bilgileri telefonda saklamaktadır. Veri temizliği yapmak sizi bul bilgiden kurtulacaktır. Yada kişiyi engelleyerek dm bölümünde çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

instsgtamda Kullanılan Diğer Kısaltmalar ve Anlamları

  • DM: Direct Message, direkt mesaj anlamındadır. ❌ DM şeklinde bir ifade görürseniz bunu yazan kişi kendisine mesaj gönderilmesini istemiyor demektir.
  • SS: Screen shot ifadesinin kısaltmasıdır. Ekran görüntüsü demektir.
  • GT: Geri takip demektir. Genelde başkalarını takip eden kişilerin aynı şekilde de kendilerini takip etmesi için kullanmaktadır.
  • TBT: “Throw back thursday” demektir. Geçmişe atıfta bulunularak ve Cuma günü öncesi paylaşılan herhangi bir anı ile ilgili foto yada video paylaşılarak kullanılır.
  • unf: unfollow yani takibi bırakmak anlamındadır. Beni takibi bırakanı bende takibi bırakırım gibi bir mesaj içermektedir.
  • Follow: Takip etmek anlamındadır.

Ayrıca şu yazımıza da bakınız => İngilizce oyun nickleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu