instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamda sıkça kullandığımız sosyal platformlardan biri olan İnstagram sitesine kayıt olurken birtakım kişisel bilgilerimizi girmemiz gerekli olur. Çoğu zaman girmiş olduğumuz bu bilgiler sistemde kayıtlı olarak kalır. Ancak ilerleyen süreçlerde bazen bizler bu bilgilerde birtakım değişiklikler yapma gereksinimi içerisinde oluruz.

Genel olarak mail adresi değişikliği, çoğu zaman insanların yapmak istediği işlemler arasında yer alır. Bunun için birtakım basit adımların izlenmesi yeterli olacaktır. Öncelikle İnstagram üzerinde hesap profiline gidilmesi gerekir. Daha sonra burada profili düzenle seçeneğinden E-mail adresinin yazılı olduğu bölüme geçilir.

Buraya ulaştığınızda ise eskisinin yerine yeni mail adresini yazarak işlemi gönder kısmına tıklamanız gerekir. Bu adımları takip ettiğinizde artık eski E-mail adresini kullanmanıza gerek kalmaz. Böylelikle değiştirmiş olduğunuz yeni E-mail adresiyle İnstagram hesabınızı kullanmaya devam edersiniz. Bu işlemler mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla yapılabilir.

Bilgisayar Üzerinden Mail Değişikliği

İnsanlar İnstagram hesaplarını mobil cihazlarından kullandıkları gibi çoğu zaman bilgisayar üzerinden de kullanabilmektedirler. Bu bakımdan burada da eğer mail değişikliği yapılacaksa yine birtakım adımların doğru bir şekilde uygulanmasına ihtiyaç vardır. Bilgisayar üzerinden mail değişikliği için yine mobildekine benzer şekilde profil bölümüne gitmeniz gerekir.

Burada profili düzenle kısmından E-mail bölümüne gelip mevcut E-maili oradan silmelisiniz. Ardından bu boş kısma yeni mail adresinizi ekleyerek sayfanın altındaki ‘’gönder’’ butonuna dokunmanız gerekecektir. Bu işlemlerle bilgisayar üzerinden de rahatlıkla mail değişikliği işlemlerini tamamlamış olursunuz.

instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır

E-Mail Adresinin İnstagram Üzerinde Önemi

İnstagram üzerinde hesabınıza giriş yaparken belirtmiş olduğunuz mail adresine, sitede farklı işlemleri yaparken de ihtiyacınız olacaktır.

  • Hesabın çalınması veya ele geçirilmesi
  • İnstagram yetkilileriyle irtibat sağlama
  • Kişisel verilerin korunması için teknik yardım alınmasında
  • Gerekli olan doğrulama işlemlerinde
  • Yeni bir şifre belirlenmesinde

Tüm bu önemli işlemlere ne zaman ihtiyaç duyarsanız, en başta mail adresinizi kullanmanız gerekecektir. Bu bakımdan daima mail adresinizin her zaman güvende olduğundan emin olmanız önemlidir.

Android ve İOS Cihazlar

İnstagram değişikliği işlemlerini mobil cihazlar üzerinden yaparken kullandığınız telefonun işletim sisteminin ne olduğu çok önemli değildir. Çünkü hem Android ve hem de İOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde mail değişikliği işlemleri benzer şekilde yapılmaktadır. Bu bakımdan dilediğiniz zaman tüm mail değişimi işlemlerini bu mobil cihazlarınız üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir => Instagram Profilime Kimler Bakmış Nasıl Öğrenirim?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu