Sosyal Medya

instagramda Beğeni Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Günümüzde tüm sosyal medyada olduğu gibi İnstagram platformunda da çeşitli sorunlar yaşamaktayız. İnstagramda yaşadığımız bu sorunlardan birisi de “instagramda beğeni yapamıyorum” sorunudur. Bu sorunun sebebini yazımın devamında sizlere paylaştım. Çözüm yolu da oldukça basittir.

instagramda Beğeni Yapamıyorum Sorunu

Bu sorunun ortaya çıkmasının tek bir sebebi vardır. Bunu sizlere çözümleriyle beraber açıklayarak başlayalım. İnstagram platformunda hiç bir paylaşımı beğenemiyorsanız: Kullandığınız hesap geçici olarak kısıtlanmış demektir. Bir başka deyişle geçici bir engeldir. Bu, şu anlama gelir; instagram platformunda yapmış olduğunuz her bir hareket aşırıya kaçmıştır ve bu hareketlerin instagram tarafından illegal olarak algılanması nedeniyle kısa süreliğine koyulan bir kısıtlamadır. Bu aktivitelere örnek olarak; gün içerisinde veya 1 dakikada belirli bir sayıdan fazla paylaşımı beğenmek, aynı zaman zarfında belirli bir sayıdan fazla kullanıcıyı takip etmek söylenebilir. Yapmış olduğunuz bu hareketler instagram tarafından anormal veya illegal olarak tanımlanır ve kullanmış olduğunuz hesaba uyarı amaçlı bir engel koyulur. Bu süreçte hiçbir kullanıcıyı takip edemez, paylaşımları beğenemez ve daha da fazlası kimseyi engelleyemezsiniz.

İnstagramda Beğeni Yapamıyorum

Bu Geçici Engel İçin Ne Yapabilirsiniz?

İnstagramda Beğeni Yapamıyorum

İnstagramda karşılaşılan bu engel işlemini önlemek için kullanıcıların yapabileceği tek şey daha fazla aktivitede bulunmamak, yani illegal olarak algılanan hareketlere son vermektir. Bu engelin süresi çoğunlukla 1-2 gün olmakla birlikte kendiliğinden kalkacaktır. Bu süreçte yapmanız gereken belirttiğimiz aktiviteler ve hareketlerden kaçınmanızdır.

Bu Engelin Tekrarlanmaması İçin Yapılacaklar

Gün içerisinde 150‘den fazla paylaşımı beğenmeyin.

Gün içerisinde 500‘den fazla kullanıcıyı takip etmeyin.

Gün içerisinde 50‘den fazla paylaşım yapmayın.

1 paylaşım yaparken 5‘den fazla hashtag kullanmayın.

1 dakikalık süreçte 10‘dan fazla kullanıcıyı takip etmeyin.

1 dakikalık süreçte 10‘dan fazla paylaşım beğenmeyin.

2 Gün Geçti Fakat Engel Hâlâ Kalkmadı Mı?

İnstagram’da belirtilen 1-2 günlük dilim standarttır. Ancak, İnstagram kullanıcı sayısıyla paralel olarak engel alan kullanıcı sayısı da arttığı için tüm kullanıcılarla ilgilenmek bazı durumlarda belirtildiği süreyi aşabiliyor. Sizi temin ederiz ki, eğer hesabınıza giriş yapabiliyor, yalnızca paylaşımları beğenmek veya kullanıcıları takip etmek gibi hareketler kısıtlanmışsa bu durum geçicidir ve kısa bir zaman dilimi içerisinde eski haline dönecektir. Bu engelin kalıcı olmaması adına lütfen aktivitelerinize dikkat ediniz. Bu sayede “instagramda beğeni yapamıyorum” sorununu çözmüş olacaksınız.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı