Instagram’da İstenilen Kullanıcı Adını Alma Yöntemleri

Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen ve dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, son günlerde istenilen kullanıcı adının verilmesi hizmeti ile gündeme gelmeye devam ediyor. Seçtiği kullanıcı adının başkası tarafından alınmış olması nedeni ile tercih edemeyen kişileri ilgilendiren hizmet, birçok kişinin merak ettiği Instagram haberleri arasına girmeyi başardı.

Instagram’da İstenilen Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Birçok Instagram kullanıcısı, kendileri adına açtıkları Instagram hesapları için seçtiği kullanıcı isimlerini tercih etmek isterken; sosyal medya platformu verilen bir takım hatalar nedeni ile bu seçimi gerçekleştirememektedir. Bu hatalardan en yaygın karşılaşılan metinler arasında, ‘‘Seçtiğiniz kullanıcı adı başkası tarafından alınmıştır.” hatası bulunurken, bu metin kullanıcıların kendilerine özel olarak belirledikleri kullanıcı adının alınmasına izin vermemektedir. Ayrıca buraya tıklayarak WhatsApp Grup İsimleri yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.)

Ancak geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından verilen bir hizmet haline gelen istenilen kullanıcı adının alınması özelliği, birçok kişi tarafından uygulanmaya başladı. Instagram üzerinden kişilerin istediği kullanıcı adını alabilmek için birçok yöntem bulunurken, Instagram resmi olarak da bu hizmete yönelik çözümler üretmeye başladı.

instagram da istenilen kullanıcı adını alma
Instagram’da İstenilen Kullanıcı Adını Alma Yöntemleri

Instagram Destek ile Kullanıcı Adı Alma

Instagram, belli özelliklere sahip kullanıcı hesapları için başlattığı hizmetlerden biri olan ”Seçilen kullanıcı adının verilmesi” özelliğini kullanıcıları ile paylaşmaya başladı. Bir takım nedenler ile seçtikleri kullanıcı isimlerini kullanmak isteyen kişiler, Instagram Destek ile iletişime geçerek bu taleplerini bildirmeye başladılar. Ancak Instagram Destek tarafından gerçekleştirilen kullanıcı adı işleminin gerçekleşebilmesi için bir takım koşullar bulunmaktadır.

Instagram Destek tarafından kullanıcı adı hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, şu koşulları yerine getirmek zorundadır;

  • Şirket profili için Instagram kullanıcı adı belirlemek isteyen kullanıcılar
  • Ticari amaçlar ile meydana getirilen hesaplar için kullanıcı adı belirlemek isteyen kullanıcılar
  • Instagram reklam hizmetlerinden yararlanmak isteyen ve bu nedenle Instagram kullanıcı adı belirlemek isteyen hesaplar

Bu üç farklı ana başlıkta toplanan sosyal medya kullanıcıları, bu sınıflardan herhangi birine girmesi halinde Instagram Destek hizmetine başvurarak kullanıcı adı alma talebinde bulunabilecekler.

instagram kullanıcı adı alma
instagram-Kullanıci-Adi-Alma

Aracı Şirketler ile Instagram İstenilen Kullanıcı Adı Alma

Instagram üzerinde reklam politikası hizmeti sunan bir takım şirketler, Instagram kullanıcılarına özel olarak seçilen kullanıcı adının alımı sırasında yardımcı olabilmektedir. Bu şirketler kişilere direkt olarak sosyal medya reklam hizmetleri sunması nedeni ile sundukları hizmet arasında bulunan bu özellik sayesinde kişiler seçtikleri herhangi bir Instagram kullanıcı adını alarak işlemlerini tamamlayabilmektedir. Günümüzde daha çok ticari hesaplar, şirketler, sanatçılar veya ünlüler tarafından tercih edilen bu yöntem, ticari kaygılar ile kurulan sosyal medya hesaplarının açılışı sırasında uygulanan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Uygulamalar ile Kullanıcı Adı Alma

Instagram’dan bağımsız olarak çalışan ve gerekli ekstra sosyal medya hizmetlerini kullanıcılarına sunan mobil cihaz uygulamaları, seçilen kullanıcı adının hesaplara verilmesine zaman zaman yardımcı olabilmektedir. Günümüzde birçok farklı sosyal medya ek uygulaması hizmet vermeye devam ederken, bu tür uygulamalarda paylaşılan şifreler ve hesap bilgileri kullanıcılar için risk olabilmektedir. Bu nedenle Instagram tarafından bu tür mobil uygulamalarda bilgi paylaşımı önerilmezken, birçok uygulama sayesinde ulaşılabilen kullanıcı adı işlemi de bu nedenler dolayısı ile kullanıcılara sunulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu