Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme

Instagram üzerinde geçmiş verilerinize ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Böylece eski kullanıcı isimlerinizi, bulunduğunuz konumları ve paylaşmış olduğunuz gönderileri görebilirsiniz. Eski kullanıcı isimlerinizden birini veya birden fazlasını bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Bu içeriğimizde Instagram Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Instagram Geçmiş Verileriniz

Yaptığınız tüm işlemler ve değişiklikler, paylaştığınız tüm gönderiler, paylaşımlar, yorumlar, kayıtlar ve beğeniler veri tabanlarında sizin geçmiş verileriniz olarak kaydedilmektedir ve silinmesi mümkün değildir. Bu verilere yalnızca siz istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Böylece geçmiş verilerinizi istediğiniz gibi görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Kullanıcı adı geçmişinizi de bu geçmiş veriler aracılığı ile görüntüleyebilmeniz mümkündür.

Instagram Kullanıcı Adı Geçmişini Görüntüleme

Önceki kullanıcı isimlerinizi unuttuysanız ve görüntülemek istiyorsanız birkaç dakikalık işlemle tüm bu verilere kolayca erişebilirsiniz. Eski kullanıcı isimlerinizi görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasına girin.
 • Ana sayfadan profil resminize tıklayarak profilinize geçiş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan 3 çizgiye tıklayarak menüyü açın.
 • Menünün en altında bulunan “Ayarlar” yazısına tıklayın.
 • Ayarlar menüsünde “Güvenlik” seçeneğini bularak tıklayın.
 • Veriler ve Geçmiş sekmesi altında bulunan “Verilerine Eriş” butonuna dokunun.
 • Sayfa yükledikten sonra hafif aşağıya kaydırın ve “Önceki Kullanıcı Adları” yazısının altındaki “Tümünü Gör” yazısına tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra eskiden kullanmış olduğunuz kullanıcı adlarınızı görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca aynı sayfa içerisinden önceki isimlerinizi, önceki biyografilerinizi, önceki bağlantılarınızı, önceki telefon numaralarınızı, şifre değişikliklerinizi, önceki e-posta adreslerinizi ve daha birçok şeyi görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Geçmişini Görüntüleme
Instagram Kullanıcı Adı Geçmişini Görüntüleme

Başka Hesapların Kullanıcı Adı Geçmişini Görüntüleme

Kendi kullanıcı adınızın yanında başkalarının da eski kullanıcı adlarını görüntüleme imkânınız bulunmaktadır. Bunu yapmak da kendi kullanıcı adlarınızı görüntülemek kadar kolaydır. Başka hesapların kullanıcı adlarını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Eski kullanıcı adlarını görmek istediğiniz hesaba girin.
 • Sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayarak ayarlar sekmesini açın.
 • Açılan menüde “Bu Hesap Hakkında” yazısına dokunun.
 • Sayfa içerisinde “Önceki Kullanıcı Adları” yazısına tıklayın.

Böylece istediğiniz kişinin kullanmış olduğu eski kullanıcı adlarını görüntüleyebilirsiniz. Fakat bu özelliği isteyen kişiler kapatabilmektedir. Eğer “Bu Hesap Hakkında” yazısını göremiyorsanız, eski kullanıcı adlarını görmek istediğiniz hesap bu özelliği devre dışı bırakmış demektir.

Umarız içeriğimiz sayesinde siz de hem kendi kullanıcı adı geçmişinizi hem de istediğiniz hesapların kullanıcı adı geçmişlerini görüntülemeyi başarmışsınızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu