iOS 14 iPhone’da Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? Yeni Yöntem

Gün içerisinde onlarca fotoğraf ve video çekiyoruz. Bunun yanında Whatsapp gibi uygulamalardan tarafımıza onlarca fotoğraf geliyor. Bu fotoğrafların ve videoların başka kişiler tarafından görülmesini istememeniz en doğal hakkınız. Durum böyle olunca fotoğraflarınızı albümden kaldırmak fakat silmek istemeyebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Bu yazımızda iPhone telefonlarda fotoğraf gizleme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca bakınız: iPhone ekranını televizyona yansıtma

iPhone Fotoğraf Gizleme

iPhone marka telefonlarda fotoğraflarınızı özgürce gizleyebilir, arşivleyebilir ve tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece birkaç butona basmaktır. Fakat bu işlemleri yapabilmek için iOS sürümünüzün 14 üzeri olmasına dikkat edin. Bunun altındaki sürümlerde yalnızca arşivleme yöntemi bulunmaktadır. Eğer iOS 14 üzeri sürüme sahipseniz istediğiniz zaman fotoğraflarınızı gizleyebilir ve istediğiniz zaman tekrar kullanılabilir konuma getirebilirsiniz. Gizlediğiniz fotoğraflar albümde ve diğer uygulamalarda kesinlikle görüntülenemeyecektir. Siz tekrar aktif hale getirene kadar kimse ulaşamaz.

iPhone Fotoğraflarınızı Gizleme ve Geri Yükleme

Fotoğraflarınızın istenmeyen kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız veya telefonda hiçbir uygulamada görüntülenmesini istemiyorsanız fotoğrafları gizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Telefonunuz iOS 14 sürümünde veya üstünde ise fotoğraflarınızı gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayarak kısa bir süre içerisinde istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları gizleyebilirsiniz.

  • Fotoğraflar uygulamasına girin.
  • Gizlemek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları seçin.
  • Fotoğraflarınızı seçtikten sonra “Paylaş” düğmesine dokunun.
  • Açılan paylaşım seçeneklerinden “Gizle” seçeneğini bulun.
  • Ekrana gelen uyarı ekranını onaylayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra fotoğraflarınız tamamen gizlenecektir. Bir daha bu fotoğraflara erişmek isterseniz ve tekrar görünebilir hale getirmek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Fotoğraflar uygulamasına girin.
  • Fotoğraflar uygulaması içerisinde albümler sekmesine geçin.
  • Sayfayı en aşağıya kaydırarak izlenceler seçeneğinin altındaki Gizli albümünü seçin ve kapatın.

Böylece gizli fotoğraflarınızı geri döndürmüş olursunuz. Bu iki işlem sayesinde istediğiniz fotoğrafları ve videoları anında gizleyebilir ve tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunun yanında galerinizde fazla yer kaplayan fotoğrafları arşivlemeyi de deneyebilirsiniz. Arşivlediğiniz ve gizlediğiniz fotoğraflar ayrı bir klasör içerisinde tutulur ve kolayca ulaşılamazlar. Umarız içeriğimiz sayesinde kolayca fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizleyebilir ve daha sonra kullanıma açabilirsiniz. Böylece istenmeyen görüntülenmelerin önüne kolayca geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu