iPhone Ekran Görüntüsü Alma Assistivetouch İle Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle iPhone Ekran Görüntüsü Alma nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Android ve IOS yazılım kullanımı arttıkça, akıllı telefonlara olan ilgi de artmaya başladı. Her telefonun kendine göre bir kullanımı ve ayrı ayrı özellikleri eklenmeye başladı. Apple markasının çıkarmış olduğu iPhone telefonlar da kullanım diğer telefonlara göre biraz daha zor. Alışılmış telefon kullanımlarının dışında olan menüsüyle sıra dışı özellik katıyor ve bu da insanları oldukça cezbediyor.

Telefonlar da görmüş olduğunuz herhangi bir şeyi artık kopyalamanıza gerek kalmıyor, ekran görüntüsü alarak galeri bölümünde tutabiliyorsunuz. iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri olan ekran tuşuna basarak görüntü alma, Apple tarafından eklenen özellik sayesinde daha da kolaylaştı. Ana ekran tuşunun bozulma ihtimali olduğu için birçok kullanıcı bu konuda şikayetlerini belirtmişti. Ayarlar bölümünden kolaylıkla halledebileceğiniz bir tıkla sürekli ekran tuşuna basmanıza gerek kalmayacak.

iPhone Ekran Görüntüsü Alma

Öncelikle Assistivetouch bölümünü açmanız gerekiyor. Bunun için ayarlar bölümünden genel erişilebilirlik kısmına tıklayarak Assistivetouch butonu aktif hale getirebilirsiniz. Bu şekilde ekran görüntüsü almak pratik olmayabilir ancak orta kısımda bulunan ekran tuşunu korumuş oluyorsunuz. Bu bölüme her tıkladığınız da ekranı kilitle, ekran görüntüsü al, ana ekran gibi birçok özellik çıkıyor. Bu sayede telefonunuza ait birçok tuşu korumuş oluyorsunuz. Bu uygulamanın Android telefonlar da geçerli olmadığını unutmayın. Sadece IOS işletmesi bulunan Apple marka ürünler de kullanabilmeniz mümkün.

iPhone Ekran Görüntüsü Alma

Apple Assistivetouch Nedir?

Erişilebilirlik Kestirme bölümü açıkken, iPhone ve bütün model telefonların yan düğmesine üç kez tıklayarak Assistivetouch’ı herhangi bir ekrandan açabilir ya da kapatabilirsiniz. Aygıtınız da bulunan Ana Ekran düğmesine üç kez basmanız yeterli olacaktır. Aygıtınız da Ses, Ekranı Döndür, Ekranı Kilitle ve diğer bazı ayarları bulmak ve değiştirmek için Assistivetouch’ı kullanabilirsiniz. Assistivetouch menüsüne dokunun ve değiştirmek istediğiniz ayarı seçin.

Telefonunuz da bulunan iOS’a ait bütün sürümlerde Assistivetouch’ı kullanmanız mümkündür. Farklı özellikler ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ayarlar kısmından Assistivetouch’ı açtığınız zaman artı eksi bulunan yere tıklayarak, değiştirmek istediğiniz herhangi bir özelliği seçmenizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu