Blog

iPhone Format Atmak (Restore) Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle iPhone Format Atmak (Restore) Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Cep telefonlarını sıfırlamak, başka bir tabirle fabrika ayarlarına geri döndürmek bazı hataların çözümü olabiliyor. Bazen de satmaya karar verdiğiniz telefonu kutusundan çıktığı hale geri döndürmek satış hazırlığının en önemli bir parçası olmakta. iPhone bu işleme restore adını vermiş.

iPhone Format Atmak (Restore) İşlemine Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle iPhone’umu Bul uygulamasının kapatılması gerekiyor. Bunun sebebi, telefonun istenmeyen kişiler tarafından restore edilmesini önlemek. iPhone Bul kapatmak için Ayarlar / Apple Kimliği / iCloud / iPhone’umu Bul seçeneğinden kapatabilirsiniz. Ayrıca restore işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının az olmamasına dikkat edin. Restore işlemi yapılırken telefonunuzun şarjının bitmesi istenmeyen hatalara sebep olabilir. iPhone cep telefonlarında format atmanın iki farklı yolu var. Şimdi size bu yollardan bahsedelim.

iTunes Kullanmadan Telefon Üzerinden Format Atmak

iphone format atma

iTunes kullanmadan telefon üzerinden restore yapmak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla adımlarını izledikten sonra parola sorulacak, parolanızı ilgili alana girdikten sonra ise restore işlemi başlayacak ve telefonunuz ilk günkü haline geri dönecektir.

Lütfen dikkat; Restore işlemi yapılmadan önce yedek almadıysanız bütün verileriniz silinecektir. Restore işlemine başlamadan önce yedek almanız faydanıza olacaktır.

iTunes Kullanarak Format Atmak

iphone format atma

iTunes Kullanarak Restore Yapmak için ;

  • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes uygulamasını açın.
  • Uygulamada sol üst köşede küçük bir iPhone simgesi olacak, bu simgeye tıklayın.
  • Solda bulunan sekmelerden Özet yazanı seçin. Sağ tarafta yer alan iPhone’a Geri Yükle düğmesine basın.
  • Yedekleme ile ilgili bir uyarı gelecek. Galerinizi, rehberinizi, ses kayıtlarınızı kısacası verilerinizi kaybetmemek için yedek almanız önemlidir.
  • Yedekleme işleminden sonra Geri Yükle düğmesine basın.
  • iPhone restore işlemi başlayacak ve bir süre sonra kutudan çıktığındaki ilk açılış ekranına merhaba diyeceksiniz.

Dilerseniz restore edilmiş telefonunuza iTunes yardımıyla almış olduğunuz yedeği geri yükleyebilirsiniz. Böylelikle telefonunuzu sıfırlamış ve ardından en son kullandığınız haline geri döndürmüş olacaksınız. iphone cep telefonunuzu restore yaptıysanız yoruma yazabilir, format atarken herhangi bir sorun yaşadıysanız yoruma yazarak yardım alabilirsiniz. Böylelikle iPhone format atmak yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı