iPhone Hafıza Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunuzun depolama alanı bir süre sonra dolabilir ve fotoğrafları veya uygulamaları silmek istemeyebilirsiniz.

Bu durumda yapmanız gereken şey iPhone hafıza yükseltme yöntemleri bulmak ve daha fazla hafıza sayesinde hiçbir şeyi silmeden telefonunuzu kullanmaya devam etmektir.

Android telefonlarda bu işlem hafıza kartları ile yapılabilirken Apple telefonlarında hafıza kartı desteği bulunmamaktadır.

Bu yazımızda iPhone telefonunuzun hafızasını nasıl arttırabileceğinizi tüm detaylarıyla inceleyeceğiz. (Bakınız: iPhone uygulamaya zaman sınırı koyma)

iPhone Hafıza Yükseltme

iPhone kapalı bir sisteme sahiptir ve normal kullanıcıların içini açıp değişiklik yapması mümkün değildir. Bu yüzden hafızanızı yükseltebilmek için ya Apple servislerine ya da teknik servislere başvurmanız gerekir. Aşağıdaki yöntemlerden kendinize en uygun olanı seçerek hafıza yükseltme işlemlerine başlayabilirsiniz.

iCloud Bulut Alanı Satın Alarak

Tüm iPhone cihazlarında iCloud saklama alanı bulunmaktadır ve bir miktar depolama alanı tüm kullanıcılara ücretsiz olarak verilmektedir. Fakat bir süre sonra bu hafıza alanı yetersiz gelebilir ve yükseltmek isteyebilirsiniz. Belli bir miktarda ödeme yaparak iCloud depolama alanınızın boyutunu arttırabilir ve fotoğraf, video gibi dosyalarınızı buraya aktarabilirsiniz. iCloud depolama alanınızı arttırmak için iCloud uygulamasına girerek “Saklama Alanını Yönet” sekmesine girmeniz gerekmektedir. Buradan uygun paketleri seçebilirsiniz.

Ayrıca iCloud ile bilgisayarınızı eşitleyerek fotoğraflarınızı ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Böylece iCloud depolama alanınız boşalacak ve daha rahat kullanım sağlayabileceksiniz. Bunun için bilgisayarınıza iCloud uygulamasını indirmeniz ve telefonunuzla eşitlemeniz gerekmektedir.

Diğer Teknik Servisler ve Apple Servisleri ile Hafıza Yükseltme

Bazı teknik servisler iPhone telefonlarında belli yöntemlerle hafızalarını arttırabileceklerini belirtmektedirler. Bunu telefonun içerisindeki depolama alanını yükselterek yapmaktadırlar. İstediğiniz boyutta (32/64/128/256/512) yükseltme yapabilir ve telefonunuzu yeniden doğmuş gibi kullanabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden önce işletmenin güvenilir olduğuna ve garanti verdiğine dikkat ediniz.

Bunun yanında iPhone mağazalarına giderek talebinizi belirtebilir ve belli bir miktar ücret karşılığında telefonunuzun yenilenmesini sağlayabilirsiniz. iPhone merkezlerinde telefonunuzu sıfır bir telefonla değiştirebilmeniz mümkündür. Paranız varsa ve telefonunuzun depolama alanını yükseltmek istiyorsanız başvurabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri de budur.

Gereksiz Dosyaları Temizlemeyi Unutmayın

Bazen telefonunuzun hafızası beklemediğiniz şekilde dolabilir. Durum böyle olunca hafızanızı yükseltmek yerine telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları temizleyerek de yer açabilmeniz mümkündür. Bunun için App Store üzerinden temizlik uygulamalarını indirebilir ve tarama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi video, fotoğraf gibi dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarabilir ve depolama alanınızda oldukça büyük boşluklar elde edebilirsiniz.

İçeriğimiz sayesinde siz de depolama alanınızı genişletebilir ve daha fazla uygulama ve içerik indirebilirsiniz. Umarız içeriğimiz faydalı olmuştur ve telefonunuzu eski sağlığına kavuşturmayı başarmışsınızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu