iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni bir teknolojik ürün aldığımızda, kurulum yaparken zorlanabiliriz. Özellikle Apple şirketinin ürünü olan iPhone telefonları satın alanlar, kendi kurulumlarını kendileri yapmak istemektedir.

Bunun için kullanıcılar genellikle arama motorlarında, iPhone kurulumu nasıl yapılır Sorgulamasını yapmaktadır. iPhone kutusu açıldıktan sonra, yapılması gerekenleri maddeli şekilde anlattık.

Ayrıca bakınız: iPhone etkin değil hatası ve çözümü

iPhone kurulumu nasıl yapılır ; Telefonu Açarken

Aygıtı açmanız ilk adımınız olacaktır. iPhone telefonlar, belli bir şarj yüzdesiyle doldurularak paketlenir, böylece satın alındıktan sonra kurulumu sağlanabilmesi için gerekli olan şarja sahiptir.

iPhone kurulumu nasıl yapılır

Açmanız için yapmanız gerekenler:

  • Telefonunuzun modeline göre yeri değişen açma tuşuna uzun süre basmalısınız,
  • Ekranda elma resmi görünene kadar, güç tuşuna baskı uygulayın,
  • Ekranda dil seçeneği çıktıktan sonra kurma aşamasına geçebilirsiniz.

Kurulum için kendi dilinizi tercih etmelisiniz. Kurulumu sağlarken sizlere son derece kolaylık sağlayacak bu özellikte dünya dillerinin hemen hepsi yer almaktadır.

Wifi Bağlantısı

iPhone telefonlar, satın alındıktan sonra kutu ile teslim edilir. Dışarıda ya da ev ortamında kolayca kurulumunu yapabileceğiniz telefonunuz için mutlaka bir wifi bağlantısı gerekmektedir. Wifi bağlantısını dilerseniz bir başka telefonun veri noktasını etkinleştirerek ya da evinizdeki kablosuz internete bağlanarak kurabilirsiniz.

Şifreleri Etkinleştirin

Telefonunuzun modeline bağlı olarak, Face ID ve Touch ID özelliklerinizi etkinleştirin. Touch ID, telefonunuza parmak iziyle giriş yapmanızı sağlayacaktır, Face ID özelliğiyse, telefonunuzun yüzünü okumasını ve bunu bir parola olarak kullanmasına yardımcı olmaktadır. Sonrasındaysa, telefonunuza daha önce hali hazırda bulunan ya da yeni açmanız gereken Apple kimliğini oluşturmalısınız.

Apple Kimliği

Apple kimliğiniz, sizlere özel olduğu için depolama alanlarında özel dosyalarınızı ve belgelerinizi saklama imkanı sunar. Aynı zamanda Apple kimliği, bir telefondan başka bir telefona geçtiğinizde, numaralar dahil tüm bilgileri diğerine kolayca taşıma fırsatı vermektedir. Kimliğinizi oluşturduktan sonra otomatik güncelleme özelliklerini incelemelisiniz, siz telefonu satın alana kadar güncelleme gelmiş olabilir.

Siri Ayarları

Telefonunuzu daha etkin kullanmak istiyorsanız, sesli yardım asistanı Siri’yi ayarlamalısınız. Birden çok dil tercihi olan Siri, Türkçe’yi de konuşabilmektedir. Siri’nin ayarlarını tamamladıktan sonra telefonunuzun arka planı, kilit ekranı ve diğer işlemleri de kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Bütün işlemleriniz bittikten sonra Başla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu