iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. İster kişisel fotoğraflarınız olsun, ister videolar, müzikler, mesajlar, uygulamalar ya da kişiler, mutlaka elinizde olmayan bazı sebeplerden ötürü bu bilgileri kaybetmek istemiyor olabilirsiniz. Bunlar arasında, büyük olasılıkla iPhone’ununuz sakladığınız verilerden en önemli olan elbette ki iletişim bilgileridir. .

Yakın dostlarınızın ya da ailenizin cep telefon numaralarını ezbere biliyor olmak belki zor olmayabilir, ancak iş telefonlarınızı veya e-mail, iş unvanı, adres gibi diğer önemli bilgileri bir şekilde kaybetme durumuyla karşılaşırsanız bu büyük bir talihsizlik olacaktır.

Şimdi en faydalı ve güvenli yöntemlerle iPhone rehber yedekleme işlemlerini anlatacağız. Bu basit yöntemlerle tüm bilgilerinizi güvende tutma konusunda harekete geçin. Ayrıca bakınız: rehber yedekleme yöntemleri

Korumanız Gereken Önemli Veriler

Akıllı telefonunuzda kimseyle paylaşmamanız gereken yüzlerce bilgi bulunuyor. Bunlardan bazıları ise diğerlerine oranla daha büyük önem taşıyor.

Güvende tutmanız gereken bilgiler:

  1. Fotoğraf ve videolar
  2. Mesaj ve telefon görüşmeleri
  3. Rehber verileri
  4. E-mail

Sizin dışında kimsenin bilmemesi gereken bu önemli verileri güvende tutmalısınız ve bunun için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

​​​​iPhone Rehber Yedekleme Aşamaları

iPhone rehber yedekleme

iOS ve iCloud’un en iyi avantajı, devamlı olarak rehber listesinin senkronize olması. iPhone üzerinden rehbere kayıt ettiğiniz kişiler, otomatik bir biçimde iCloud’a aktarılır ve aynı hesabı paylaştığınız bir diğer iOS cihazlılarınızla da paylaşır. Bir diğer büyük avantajı ise, rehber verileriniz için SIM aktarımını zorunlu hale getirmemesidir.

iPhone rehber yedekleme işlemi için iCloud kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınızda kişilerinizi görebileceksiniz. Apple’ın kendisine ait olan bulut hizmetine internet üzerinden de erişilebiliyor olması sebebiyle oldukça verimli bir platform. iPhone kişi verilerinizi bilgisayara kaydetme işlemini bu site yardımıyla yapıyor olacaksınız.

Bu platformda kişi listenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Sol altta bulunan ayar çarkına tıklayın ardından ise tümünü seç diyerek, dışarı aktar seçeneğini seçin. Bu işlemin ardından tüm rehber verileriniz bilgisayara yüklenecektir. Bilgisayarınıza yüklenmiş olan rehber kaydınızı istediğiniz şekilde muhafaza edebilirsiniz. iPhone’da verilerinizin iCloud’a yedeklenebilmesi için ayarlardan iCloud yedeklemesinin açık olması gerektiğini de unutmayın.

iPhone Rehberi Geri Yükleme

Rehber verilerini yedekledikten sonra bir diğer önem taşıyan nokta da iPhone rehber kişilerinizi geri yüklemek oluyor. Bu aşamada nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini elbette bilmek gerekiyor. iPhone rehber geri yükleme işlemi de aynı rehber yedekleme ile benzer işlemlere sahip. Kişi listesini geri yüklemek için yapmanız gereken işlem, bilgisayar üzerinden iCloud’a giriş yaparak, Kişiler> Ayar Çarkı yönlendirmesini takip ederek rehberinizi geri yüklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu