Blog

İPhone’da Bilmediğiniz Gizli Kodlar ve Gizli Özellikleri

İPhone kullanıcılarının iPhone telefonlarında çok farklı gizli kodlar bulunmakta olup, bu kodlar kullanıcıların işine yarayacak cinsten kodlardır. İPhone kullanıcılarının birçoğu bu kodların ne işe yaradığını bilmemektedir. Bu kodlar sayesinde cihaz yapılandırılmasıyla alakalı değişiklikler yapılabilmektedir.

Değişiklik yapmadan önce hangi işlevin yerine getirileceğinin de bilinmesi gerekmektedir. İPhone cihazının gizli kodlarına ulaşılabilmesi için gizli kodların arama butonuna yazılması ve buradan ilerlenmesi gerekmektedir. Bu kodlar yazıldığı takdirde gizli kodlar açılır ve işlevsel bir şekilde kullanımı sağlanabilir. Cihazın derinliklerine inmek ve sorunlarını çözmek için bu kodların bilinmesi gerekmektedir.

İPhone’da Kullanılabilecek Gizli Kodlar Hangilerini Kapsar?

İPhone kullanan kişiler belirli kodları girerek telefonu daha da derinden inceleyebilirler.

Böylelikle şu özelliklere erişim sağlayabilirler;

  • İPhone Numara Gizleme Kodu
  • Çağrı Engelleme Kodu
  • Test Kodu
  • Çağrı Bekletme Kodu
  • Numara Görünümünü Açıp Kapatma Kodu
  • Çağrı Yönlendirme Kodu
  • IMEI numarasını öğrenme kodu, gibi gizli kodları girerek iPhonelarını daha bilinçli bir şekilde kullanabilirler.

Bu özellikler açıldığı zaman kullanıcılar istemedikleri görüşmeleri yapmak zorunda kalmayacak, görüşme yapmak istemedikleri kişileri başkalarına yönlendirebilecekler, çağrıların engellemesini sağlayabilecek ve gerektiği zamanlarda çağrıları bekletme imkanı bulabilecekler. Bu kodlar son derece basit olup büyük bir işlevselliğe sahiptir. #43#, #21#,#30# gibi gizli kodlar sayesinde numara görünümünü açma, çağrı yönlendirme, çağrı bekletme gibi pratik işlemler kolayca aktif hale getirilebilmektedir.

İPhone Gizli Kodlar Ne İşe Yarar?

Cihazın daha derinlerine inerek telefonun birçok özelliğinden bilgi sahibi olunmasını sağlayan kodlar, büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tarayıcıdan Resim Kaydetmek, Kulaklık ile fotoğraf çekmek, emoji klavye gibi özelliklerde İPhone kullanımını kolaylaştırmaktadır. Fakat gizli kodları bilmek daha avantajlıdır.

Zaten diğer özellikler daha kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. İPhone gizlilik kodları gün geçtikçe daha fazla olmakta ve telefonun daha da kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. İPhone’un gizli kodlarını bilmek, telefonun bilinmeyen özelliklerinin bilinmesine katkı sağlar. Çeşitli ayarları bulmak ve telefonu sorgulatmak istiyorsanız, bu kodları kullanmanız gerekmektedir. Gizli kodlar ile yapılan özelliklerin bazıları, ayarlar bölümünden de yapılabilmektedir. Fakat kod yöntemi daha pratiktir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı