Klavyede Kadın İşareti ♀ ve Erkek İşareti ♂ Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle kadın işareti ve erkek işareti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Bilgisayarda yapılan akademik ve tıbbi çalışmalarda, kadın ve erkek işaretlerinin sembol olarak yazılması gerekebiliyor.

Akademik bir çalışmada bu işaretlerin kullanılması önemlidir. Ancak kullanıcılar bilgisayar klavyesinde bu işaretlerin bulunmadığını görecektir. Kadın ve erkek işaretlerinin yapılabilmesi için çeşitli tuşlar kullanılır. (Bakınız: Yıldız işareti)

Erkek İşareti

Bilgisayar yazışmalarında erkek işaretini yapmak için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri şu şekilde kullanabilirsiniz, Alt +11 (♂) yada erkek işaretini kopyalayabilirsiniz; ♂ ♂ ♂ ♂

Farklı yerlerde olan işaretini kopyala yapıştır yapmak. Yapılan yazışmalarda erkek işaretini (♂) kolaylıkla yaparak belgenizi düzgün bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kadın İşareti

Klavye üzerinde kadın işareti bulunmadığı için yazışma yapanlar bir anda ne yapacaklarını şaşırabilir. Ancak Windows kısayol tuş kombinasyonları ile bu işaretin yapılışını kolaylaştırmıştır.

  • Alt+12 (♀)
  • Mevcut yerden kopyalayarak almak ve istenilen yere yapıştırmak,
  • Kadın işaretini yapabilmek için alt tuşuna basılı tutarken, 1 ve 2 tuşlarına peş peşe basmak gerekiyor. Tuşları bıraktığınızda işaretin oluştuğunu görebilirsiniz.

Kadın İşareti Kopyala ♀ ♀ ♀ ♀

Bilgisayar klavyesinde yer almayan gizli sembolleri yazmanın bir yöntemi olarak kopyala yapıştır yöntemi kullanılmaktadır. internet sitelerinde bulduğunuz işareti kopyalayarak yazışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Unicode Karşılığı

Windows sistemlerinde farklı semboller için kodlar oluşturulmuştur. Kadın işareti için kullanılan Unicode kodu U+2460 olarak, erkek işareti ise U+2642 olarak karşılık bulmaktadır. Karakter eşlem tablosuna bu kodları yazarak istediğiniz sembolün yazılmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu