{Kesin Çözüm} Whatsapp Tablete Nasıl Kurulur?

Whatsapp uygulamasını telefona kurduktan sonra tarama işlemi ile bilgisayara aktarmak mümkündür. Ancak tablete Whatsapp kurulmasında Play Store herhangi bir göreve sahip değildir. Bu durum da insanları farklı arayışlara yöneltmiştir. Whatsapp tablete nasıl kurulur araştırması yapan kişiler bu işin apk yüklemekten geçtiğini anlar.

Whatsapp Messenger, bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde insanlar birbirine ses kaydı, gif, video, fotoğraf gönderme şansı yakalar. Androide de iOS’a da uyumlu bir uygulama olan Whatsapp milyarlarca kullanıcıya sahiptir.

Hatta çoğu telefon üreticisi Whatsapp’ın bu benimsenmişliğini de göz önüne alarak telefonun daimi uygulamaları arasına Whatsapp Messenger’ı da koymuştur. Whatsapp ücretsiz bir uygulamadır ve Play Store’dan indirilebilmektedir. Ancak Play Store bu uygulamanın sadece telefonlara indirilmesine izin veren bir platformdur. Bu da bazı insanlara yaramayan bir durumdur.

Whatsapp Tablete Nasıl Kurulur?

Whatsapp’ı tablete kurmak İçin Play Store yerine internetteki apk siteleri önemlidir. Whatsapp’ı apk şeklinde indirmek için öncelikle kaliteli bir apk sitesi bulunması gerekir. Öncelikle ilgili tarayıcıya Whatsapp apk indir yazılır. Daha sonra istediğiniz bir siteye apk indirmek için giriş yapmalısınız. Apk şeklini indirdikten sonra sıra kurulum işlemine gelir.

Bu kurulum işleminin telefondaki kurulum işleminden hiçbir farkı bulunmaz. İndirdiğiniz dosyanın üzerine basarak kur demeniz gerekir. Eğer kurulmuyor ise bilinmeyen kaynaklara izin verip kaldığınız yerden devam ediniz. Kurulduktan sonra uygulamanın içine giriniz. Tablete hangi numara ile Whatsapp’ı kaydetmek istiyorsanız o numarayı kodlayınız. Ardından telefon numarasına gelecek kodu girmeniz gerekir.

Eğer hat bir telefona takılı değil ise bu işlemi gerçekleştirmek için hattı takınız. Kodu da girdikten sonra ve soy isim yazıp profil fotoğrafını seçersiniz ve kurulma işlemi tamamlanmış olur.

Yasal Mı?

Whatsapp uygulamasını tabletlerine kuran kişiler bu durumun herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağını merak eder. Eğer başka bir kişinin numarası ile kaçak bir işlem yapmıyor kendi numaranız ile yapıyorsanız bu işlem tamamen yasaldır. Ancak aksi takdirde ağır yaptırımlara uğrayabilirsiniz. Kendi numaranız ile başka bir yerde Whatsapp varsa tablete kurduğunuz Whatsapp onun gitmesine neden olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu