Kolay Yoldan Konum Nasıl Atılır?

Bu yazımızda sizlerle konum nasıl atılır konusuna değineceğiz. Hızla büyüyen teknoloji harikası, telefonlar hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Hızlı bir şekilde gelişen, yenilenen uygulama modelleri de bizleri cezbetmeye devam etmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen bizlerce ve dünyaca ünlü program Whatsapp, adeta günümüzde bir star durumundadır.

Tüm sosyal hayatımızı, bu uygulama ile sürdürmekteyiz. Özellik çeşitliliği, tercih sebebimizin başında gelmektedir. İnternete bağlı, telefonlar üzerinden Görüntülü, sesli konuşma ve mesajlaşmanın yanında belge, ses, resim, kişi kartı ve tabi ki konum bilgilerini paylaşma ve alma özelliğini sunuyor.

Bizim şimdiki ilgilendiğimiz kısmı Whatsapp, konum atma özelliğidir. Konum gidilecek adresimiz ve gitmek istediğimiz adrese en kısa nasıl ulaşabileceğimizi Whatsapp konum atma özelliğini kullanarak hızlıca ulaşabiliriz.

Konum Nasıl Atılır Ayrıntılı Açıklama

  1. İnternete bağlı olan ve konum paylaşımı yapılacak olan, iki kişinin de telefondaki konum özelliğinin açık olması gerekmektedir.
  2. Whatsapp’ta konum atmak istediğiniz, kişinin sohbet sayfasında bulununuz.
  3. Whatsapp üzerinde, ataç simgesine tıklayıp, konum yazılı kısma tıklayınız.
  4. Bu kısımda size 3 seçenek çıkacaktır. Seçeneklerden hangisi sizin için uygun olacaksa, onu tercih ediniz. Ve konumunuz bu doğrultuda iletilecektir.

iPhone telefonlarda, konum paylaşma ekranı farklılık göstermektedir.

iPhone telefonlarda konum atmak için Whatsapp – Sohbet sayfası – Metin kutucuğu – Sol kısımdaki ok işareti tıklanır ve ardından konum gönder tıklanarak paylaşılır.

Android telefonlarda konum ekranı şu şekildedir

Android telefonlarda konum atmak için Whatsapp – Sohbet sayfası – Ataç simgesi – Menü Kısmından Konum – Harita bölümü ve üç seçenekli paylaşma seçeneklerinden biri seçilir.

konum nasıl atılır

Konum atmak dışında, mesaj, kişi kartı, resim, ses dosyası, video gönderme gibi seçeneklerde mevcuttur.

  1. Whatsapp’a girip, gönderim yapmak istediğiniz, kişiye tıklayınız.
  2. Gönderim yapılacak, bölümleri ataç simgesinden bulabilirsiniz.
  3. Mesaj göndermek için mesajı yazıp, gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.
  4. Ayrıca çoklu mesaj gönderimi de mevcuttur​​​​​​. Kişileri toplu olarak seçip, mesaj gönderimi yapılmaktadır.

Kişi kartı, resim, ses dosyası, video gönderme yaptığınızda Whatsapp kendi bağlantı ve medya bölümlerin de saklamaktadır. Kendi alanında sakladığı veriler, kolaylıkla bulunabilir, tekrar paylaşım yapılabilir ve telefonun hafızasını işgal etmez, tasarrufludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu