Gündem

Koronavirus Uygulaması Yayınlandı

Ülkemizin çok zor durumdan geçtiği günlerde, zorunlu haller nedeniyle evde kalamayıp dışarı çıkmak zorunda kalan kişiler için Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Uygulamasını hem App Store hem de Play Store da yayınladı. Toplumda kabul gören HayatEveSığar sloganı da uygulamaya adını vermiş oldu. Covid-19 ile mücadele de çok önemli bir adım da atılmış oldu.

Hayat Eve Sığar Koronavirus Uygulaması

Koronavirüs Uygulaması cep telefonunuza hem Android hem de App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra cep telefonu onayı istiyor. Cep telefonu numaranızı girip gerekli SMS şifrenizi aldıktan sonra ise uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama bazı izinler istemektedir. Bunlardan bir tanesi konum bilgisi iznidir. Konum bilgisine izin verilince bulunduğunuz çevrede bulunan Koronavirüs ile ilgili yoğunluk haritası ve vaka sayısına ulaşabilirsiniz. Ayrıca sevdikleriniz içinde ayrı bir konum belirleyip oralarda bulunan vakalarıda görmeniz mümkün. 2. izin ise Bluetooth izni. Bluetooth erişimine izin vermeniz dahilinde ise şayet sokağa çıkmanız durumunda bu uygulamayı kuranlar arasında covid-19 yakalanan yada hastalığı geçiren bir kişi var ise size bu konu hakkında bildirim gelmektedir.

koronavirüs uygulaması

Ayrıca uygulamada günlük ölüm vakaları, covid-19 ‘a yakalanan hasta sayıları, test sayıları gibi bilgilere ulaşmakta mümkün.

Uygulamayı siz takipçilerimizin de indireceğini düşünüyoruz. Hayat Eve Sığar, sağlıcakla kalmanız dileğiyle.


Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı