Klavyede Küçük tm İşareti Nasıl Yapılır?

TM işareti nasıl yapılır oldukça merak edilen konular arasındadır. Kısaltma olarak kullanılır genelde . İngilizce bir kelimeyi temsil etmektedir. Hatta uzun olarak telaffuz edersek, Trademak olarak ifade edilmektedir. TM yani Türkçe olarak da ifadesini aktardığımızda Ticari Marka veya Tescilli Marka anlamına gelmektedir.

Yani en kısa özetle bahsedersek Türk malı olarak bilinmektedir. TM işaretine sahip ürünlerin hepsi Amerikan Patent Dairesine kayıt olmamış ancak tescillenmiş anlamı taşımaktadır. Ancak Amerikan Patent Dairesine kayıtlı olan ürünlerde de R harfli işaret bulunmaktadır. Bizlerde sizler için oldukça önemli olan bu işaretin yapım yönteminden bahsedeceğiz. Ayrıca bakınız: yüzde işareti

TM İşareti Yapımı Yöntemleri

Birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Alt+0153 = Alt+0153= ™ , Telefon özel ifadeler, Kopyala-Yapıştır yöntemleridir, Klavyede TM işareti yapmak için Space (yazıda boşluk bırakma tuşu, uzun tuş) tuşunun yan kısmında bulunan Alt tuşu ile aynı zamanlı 0, 1, 5 ve 3 tuş kombinasyonuna sıralı tıklayarak bu işareti klavyeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani Alt+0153 ile yapabilirsiniz.

TM İşareti Kopyala ™ ™ ™

Yukarıda ki başlıktan TM işaretini kopyalayabilirsiniz.

Cep Telefonunuzdan da TM işareti yapımı

Bunun için telefonunuzun klavyesinde özel simgeler yer almaktadır. Özel simgeler kısmından TM işaretini seçerek de telefonunuzda pratik bir şekilde bu ifadeyi kullanabilirsiniz. Hiçbiriyle uğraşmak istemezseniz de bunun için en basit olarak kopyala yapıştır yöntemini de kullanabilirsiniz. Bu hepsinden daha basit yöntemdir. Herhangi bir TM işareti yapılmış simgeyi, dilediğiniz konuma kopyalayapıştır yöntemiyle istediğiniz kadar yapıştırabilirsiniz. Böylece TM işaretinin de nasıl yapılacağını görmüş oluyoruz.

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu