LinkedIn Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

LinkedIn hesap kapatma işlemi, düşünülenin aksine çok daha kolay ve hızlı şekilde yapılabilen bir işlemdir. LinkedIn platformu, diğer sosyal medya platformlarından ziyade iş hayatının paylaşıldığı ve işveren ile işçinin buluştuğu bir sosyal platform olarak bilinmektedir. Ve bu platform üzerinde kendi deneyimleriniz, eğitimleriniz gibi detayları paylaşarak, kariyerinizi insanlara gösterebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda LinkedIn hesabınızı kapatmanız gerekebilir. Bizler de bu içeriğimizde LinkedIn hesap kapatma işleminin nasıl yapılabileceğini göstermeye çalışacağız.

LinkedIn Hesap Kapatma

LinkedIn platformuna üye olan kişiler genellikle bu hesabı hiçbir zaman kapatmamayı tercih ederler ve mevcut bir işleri olsa bile buradan bağlantı kurmayı amaçlarlar. Sağladığı faydalar düşünüldüğünde ise hesabı kapatmak için hiçbir sebep yokmuş gibi gözükür. Ancak yeni ve sıfırdan hesap açmak isteyenler bazen mevcut hesaplarını silmek isteyebilirler. Veya kariyerinde geçmişini silmek isteyen kişiler de bu yöntemi uygulayabilir.

LinkedIn hesap silme işlemi oldukça kolaydır ve birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemin herhangi bir geri dönüşü olmayacağını unutmamak gerekir. Bu yüzden hesabınızı silmeye başlamadan önce gerekli yedeklemeleri yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde mevcut verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz.

LinkedIn Hesap Kapatma
LinkedIn Hesap Kapatma

LinkedIn Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

LinkedIn hesabınızı silme konusunda oldukça kararlıysanız, birkaç adımda bu işlemi gerçekleştirebilmek için kolları sıvayabilirsiniz. Kısa sürede halledebileceğiniz bu işlemi yapabilmek için bilgisayar tarayıcınızı kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü telefon üzerinden yapılan işlemler bazı problemleri meydana getirebilir.

  • Tarayıcı üzerinden LinkedIn resmi sitesine girin ve hesabınızla giriş yapın.
  • Üst menüde yer alan profil fotoğrafınıza veya “Ben” yazan yere tıklayın.
  • Açılacak olan menüde “Hesap” başlığının altında yer alan “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına tıklayın.
  • Sol menüde en başta bulunan “Hesap Tercihleri” yazısına tıklayın.
  • Sayfayı en aşağıya kaydırın ve “Hesabı Kapat” yazısının yanında bulunan “Değiştir” seçeneğini bulun.
  • Hesabı neden kapatmak istediğinizi seçin ve sebebi birkaç kelimeyle özetleyin.
  • Hesabınızın şifresini son bir kez girerek hesabı kapatmak istediğinizi onaylayın.

Bu işlemleri tamamlamanız halinde LinkedIn hesabınız tamamen kapatılmış olacaktır ve artık platformu kullanan kişiler sizi göremeyeceklerdir. 30 gün içerisinde tekrar hesaba giriş yapmaya çalışmanız halinde hesabınız tekrar aktif olabilir. Ancak bu süreden sonra bir daha hesabı geri açmanız veya kurtarmanız mümkün olmayacaktır.

LinkedIn Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
LinkedIn Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İçeriğimizde tüm detaylarıyla LinkedIn hesap kapatma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız buradaki bilgiler sayesinde sizler de LinkedIn hesabınızı başarılı bir şekilde silmeyi başarmışsınızdır. Daha sonra aynı e-posta adresiyle yeni bir hesap açabilirsiniz. Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu