LOL (Laughing Out Loud) ne demek? ASL – BFF – F2F – GG – OMG – Pls – TBT – THX

Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında artık bir çok İngilizce kısaltma kullanılmaktadır. Bu kısaltmalar genellikle paylaşılan fotoğraflarla beraber kullanılmakta yada paylaşılan fotoğrafta yorumlara yazılmaktadır. Bu kısaltmalardan bir tanesi de LOL kısaltmasıdır. LOL dışında ASL, BFF, F2F, GG, OMG, Pls, TBT ve THX gibi kısaltmalarda kullanılmaktadır. Peki LOL ve diğer kısaltmalar ne anlama gelmektedir.

LOL Ne Demek?

LOL, Laughing Out Loud ifadesinin kısa halidir. Daha çok komik bir video, resim, fotoğraf yada yazıdan sonra yoyrum kısmında karşınıza çıkabilmektedir. Türkçesi “Sesli Güldüm” yada “Sesli Gülüyorum” anlamına gelmektedir. Sosyal medyada paylaşılan herhangi komik bir video yada resmin altında LOL yazısı görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşını ile mesajlaşırken de lol yada LOL şeklinde size karşılık verebilir. Bu da sesli güldüm , sesli gülüyorum anlamlarına gelmektetdir.

Diğer Sosyal Medya Kısaltmaları

  • ASL ne demek: ASL İngilizce de Age – Sex – Location ifadesinin kısa halidir. Age yaş, Sex cinsiyet, Locoation ise konum yani oturduğu yaşadığı yer, ülke, şehir anlamında kullanılmıştır. ASL ifadesi daha çok sohbet uygulamalarında yada ilk tanışmalarda sorulan bir ifadedir.
  • BFF ne demek: Best Friends Forever yani Türkçesi “sonsuza kadar en iyi arkadaşlar” anlamına gelmektedir. BFF kısaltmasını sizde en iyi arkadaşlarınızla çektiğiniz bir fotoğrafı yada videoyu paylaşırken kullanabilirsiniz.
  • OMG ne demek: Oh My God ifadesi İngilizce de en çok kullanılan ifadelerden bir tanesidir. Günlük hayatta karşılaşılan herhangi bir duruma, fotoğrafa, videoya yada paylaşıma şaşırma anlamı katmak için kullanılır ve Türkçesi Aman Tanrım demektir.
  • TBT ne demek: Throw Back Thursday ifadesi geçmişi hatırlamak için kullanılan bir ifadedir ve Ne Günlerdi anlamında kullanılabilir.
  • GG: Good Game = İyi Oyun
  • Pls: Please = Lütfen
  • THX: Thanks = Teşekkürler

Şu yazımız ilginizi çekebilir TSI ne demek?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu