Klavyede Müzik İşareti ♪ ♫ (Müzik Notası) Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Müzik İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Klavyeden bir sürü özel ifadeyi ve sembolleri yapabiliyoruz. Hatta bazı ifadeler klavye üzerinde direkt konumlanmış bir şekilde tasarlanmıştır. Ancak bazı ifadeler için klavyeden ayrı sembollerle yaparak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu semboller arasında müzik işareti yani notası da klavye tuşlarından faydalanarak yapılmaktadır. Şimdi bizler de müzik notası yapılır sizler için bunu derledik. (Ayrıca bakınız: et işareti)

Klavyeden Müzik İşareti (Müzik Notası) Yapım Şekli

Klavyeden müzik notasını yapmak oldukça basittir. Bunun için klavyenin tuşlarından faydalanabilirsiniz.

Klavyede Müzik İşareti ♪ ♫ (Müzik Notası) Nasıl Yapılır

Bunun için;

  • Alt+13 = ♪
  • Alt+14 = ♪ ♫

Tuşlarından faydalanarak bu müzik notası ifadesini yapabilirsiniz. Biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

Alt+13 İfadesi İle Müzik Notası ♪ ♪ ♪

Öncelikle ilk olarak space tuşunun sol kısmında bulunan Alt tuşuna basılı tutunuz. Sonrasında klavyenin sağ tarafında numpad sayılarından 1 ve sonra 3 tuşuna basarak bu şekilde müzik işaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Alt+14 İfadesi İle Müzik Notası ♫ ♫ ♫

Eğer klavyeden 2 nota birleşik şekilde ifadesini yapmak istiyorsanız bunun için Alt+14 tuşlarından yardım alabilirsiniz. Burada da ilk olarak yine space tuşunun (Bilgisayarda boşluk bırakma tuşu) yanında ki Alt tuşuna tekrar uzun basılı tutun. Sonrasında sağ tarafta yer alan sayılardan 1 ve 4 tuşuna basın. Sonrasında müzik notasının çift şekilli olan sembolünü kolaylıkla yapabilirsiniz.

Son olarak eğer ki klavyeden bu tarz tuş ve işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız o zaman Ctrl+C tuş yardımıyla kopyalayıp, Ctrl+V tuşuyla dilediğiniz kadar kopyalayabilirsiniz. Böylelikle kopyalayapıştır yöntemiyle zahmetsiz bir şekilde bu ifadeyi kullanabilirsiniz.

Müzik İşareti (Müzik Notası) Kopyala

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu