Netflix Dil Seçeneği Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Netflix dil seçeneği değiştirme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Netflix dizi ve film izleme platformunun dil seçeneğini değiştirerek isterseniz Türkçe veya İngilizce (orijinal dil) , yada Türkçe ve İngilizce alt yazılı şekilde seslendirme ile dizi ve filmlerinizi izleyebilirsiniz. Netflix dijital platform sayesinde istediğiniz dizi ya da film seçeneklerine ulaşmak artık çok kolay.

İçerisinde hem güncel hem de eski binlerce film ve dizi barındıran platform günümüzde içerik izlemek için oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu uygulama sayesinde sevdiğimiz dizi ya da filmleri site site gezmeyerek kolay şekilde izleyebiliriz.

Ayrıca bakınız: Netflixte Film İndirme ve Netflix Dizi İndirme Nasıl Yapılır?

Netflix internet platformu sayesinde binlerce dizi ve filmi istediğimiz zaman istediğimiz dil seçeneği ile izleyebiliyoruz. Eğer yabancı bir film ya da dizi seyretmek istiyorsanız ve yabancı diliniz yeterli değilse Türkçe dil seçeneği sayesinde kolay ve anlaşılır bir şekilde filminizi, dizinizi seyredebilirsiniz. Peki, Netflix üzerinden dil seçeneği nasıl değiştirilmektedir? Bu sorunun cevabına bakalım.

Netflix Dil Seçeneği Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem için öncelikle Netflix internet dizi ve film platformuna üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra hesabınız ile oturum açma işlemi yapmalısınız. İzlemiş olduğunuz film veya dizi Türkçe olmayabilir ve ekrandaki kişiler anlamadığınız bir dil ile konuşabilir. Bu durum ile karşı karşıya geldiyseniz Netflix uygulama ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir. Bu işlemi herhangi tablet veya akıllı telefon üzerinden gerçekleştiremezsiniz.

Netflix dil seçeneği değiştirme 2

Bu yüzden bilgisayar yardımı ile Netflix internet adresine girerek şu adımları takip etmelisiniz:

  • Netflix internet sitesine girin.
  • Size ait bilgiler ile sayfaya giriş yapın.
  • Profilleri yönet sekmesi üzerine tıklayın.
  • Buradan seslendirme ayarında değişiklik yapacağınız profilinizi seçin.
  • Tercih edeceğiniz dil seçeneğini aşağı doğru inen menü üzerinden, Türkçe olarak seçin.
  • Tüm ayarları yaptıktan sonra siteden çıkış yapabilirsiniz.

Bu seçenek yardımı ile kolay bir şekilde Netflix uygulamasının dilini değiştirebilirsiniz. İşlemleri yaptıktan sonra Netflix internet sitesine giriş yaparak değişikliklerin onaylanmış olduğundan emin olun.

Netflix Filmini Dil Seçeneği Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Netflix yeni yayınlamış olduğu hemen hemen her dizi ve filme dil seçeneği yerleştirmektedir. Bu yüzden bazı filmleri veya dizileri seyrederken de dil değişikliği yapabilirsiniz. Bunun içinse yapmanız gereken, film veya dizinin başlığının yanında yer alan sekme yardımı ile dil seçeneğini Türkçe dile çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu