Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

Bu yazımızda sizlerle netflix şifre sıfırlama konusuna değineceğiz. Dijital televizyon platformu olan Netflix, üyelik oluşturularak hizmet sunmaktadır. Her üyelik aşamasında olduğu gibi mail adresinizi vererek ve gerekli bilgileri girerek üyelik işlemlerinizi tamamlarsınız

Netflix internet dizi ve film platformuna giriş yapabilmek için şifre belirlemeniz gerekmektedir. Bu şifrenin onayını ise mail kutunuza gelen bir bağlantı aracılığı ile onaylarsınız. Peki, Netflix şifrenizi unutursanız nasıl giriş yapabilirsiniz? Netflix şifrenizi nasıl sıfırlarsınız? Bu soruların cevabına bakalım.

Ayrıca bakınız: Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma

Netflix Şifremi Unuttum Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Netflix dijital televizyon platformu üzerinden üyeliğiniz yardımı ile dizi ve film izlemek istiyorsanız hem mail adresinizi hem de şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü uygulamaya girişte sizden bu bilgileri istemektedir. Fakat şifrenizi hatırlamıyorsanız şu yolu izlemelisiniz.

Netflix şifre sıfırlama işleminden izlenmesi gereken yollar şunlardır:

  • Öncelikle Netflix platformuna ait giriş ekranına gelmelisiniz.
  • Giriş ekranına geldikten sonra yardım ister misiniz yazısının üstüne tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza gelen sayfada ise Netflix şifre sıfırlaması için 2 seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden biri Netflix hesabınızın şifresini e-posta kullanarak sıfırlama diğer yol ise kısa mesaj yolu ile şifre sıfırlama işlemidir.
  • E-posta yöntemi kullanarak şifre sıfırlama işlemi yapmak istiyorsak karşınıza gelen kutu üzerinde e-posta adresimizi yazmalıyız.
  • E-posta adresimizi yazdıktan sonra gönder tuşuna basmalıyız.
  • Mail adresimize gönderilmiş olan bağlantı yardımı ile şifremizi kolay bir şekilde sıfırlayabiliriz.
netflix şifre sıfırlama 2

Diğer bir yol olan kısa mesaj ile şifre sıfırlamak istiyorsak yapmanız gereken şunlardır:

  • Şifre sıfırlama menüsü üzerinden size ait olan cep telefonu numaranızı girmeniz gerekecektir.
  • Telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir.
  • Doğrulama kodunu girerek şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu iki yol yardımı ile adımları takip ederek Netflix şifrenizi kolay bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Yukarıda yazmış olduğumuz yöntemlerden birini seçerek Netflix hesabınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Netflix Şifre ve Kullanıcı Bilgileri Unutulursa Şifre Nasıl Sıfırlanır?

Bunun için yapmanız gereken Netflix internet sayfasına girmek olacaktır. Daha sonra şifremi unuttum seçeneği ardında telefon ve mail adresi mi de unuttum seçeneğini seçmelisiniz. Bunun sonucunda Netflix şifre sıfırlama işleminiz fatura bilgileriniz aracılığı ile yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu