Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Netflix kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de, Netflix tüm cihazlardan çıkış yapma işlemleridir Aynı anda hem telefondan hem de bilgisayarlardan açmış olduğunuz Netflix üyeliğini zaman zaman kapatmanız gerekebilir.

Bazen kendinize ait olmayan cihazlardan Netflix’e girebilirsiniz. Fakat buralardan hesabınıza giriş yaptıktan sonra çıkış yapmayı unutursanız, üyeliğinize başkaları giriş yapabilir. Bu da istenilen bir durum değildir. Bu durumlarda da Netflix tüm cihazlardan çıkma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca bakınız: Netflix Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlarım?

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma Yöntemleri

netflix tüm cihazlardan çıkış yapma 2

Netflix üyeliğine başka cihazlardan giriş yaptınız fakat unuttuysanız bu yöntemler ile çıkış yapabilir ve Netfliz üyeliğinizi güven altına alabilirsiniz.

Çıkış yapmak için;

  • Netflix hesabına giriş yaparak oturumunuzu açmalısınız.
  • Oturum açma işleminden sonra sağ üst kısımda bulunan Netflix profilinize girmelisiniz. Sonrasında da Hesap kısmına basmalısınız.
  • Aşağıdaki Ayarlar kısmında bulunan Tüm Cihazlardan Çıkış Yap seçeneğine tıklayarak çıkışınızı yapabilirsiniz.
  • Bir uyarı mesajından sonra tüm cihazlardan çıkıp çıkmayacağınız için onay verilmesi gerekir. Uyarı metninde oturumu kapat seçeneğini kullanarak diğer cihazlardaki Nexflix üyeliğine girişlerini kapatabilirsiniz.

Tüm Cihazlardan Çıkılsa Bile Şifre Değiştirilmeli Midir?

Netflix hesabınıza sizden başka kişilerin girdiğini düşünüyor ve şüpheleniyorsanız, en garanti çözüm olarak şifre değiştirme yöntemini tercih edebilirsiniz. Zaten şifre değiştirildiği zaman otomatik olarak tüm diğer cihazlardan da otomatik olarak çıkış yapılacağı için, daha garanti bir çözüm yöntemidir. Şifre değişikliği yapıldığı zaman hesabınızın oturum süresi dolmuş olarak görüldüğü için, yeniden giriş yapılması gerekmektedir.

Tüm cihazlardan oturumu kapat yöntemiyle garanti altına alamadığını düşünüyorsanız, şifre yöntemini tercih etmek daha garantili olacaktır. Şifre değiştirme işlemi yapıldığı zaman, hem mobilden, hem tabletten hem de farklı cihazlardan yapılmış olan tüm girişlerden otomatik olarak çıkış gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix Hesabınıza Başkası Girmiş Olabilir Mi?

Netflix hesabınıza birinin girip girmediğinden emin olmak istiyorsanız bunu çok kolay yollarla anlayabilirsiniz. Başkalarının hesabına para ödemeden giriş yapılması bu önlemlerin artmasına sebep olmuştur. İlk açıldığı zaman ana sayfaya giriş yapılır. İzlemediğiniz içerikler için devam et uyarılarını alıyorsanız, hesabınıza bir başkasının girdiğini anlayabilir ve buna göre önlemlerinizi alabilirsiniz. Anlamak için en kolay yöntemlerden birisi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu