Netflixte Film İndirme ve Netflix Dizi İndirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Netflix film indirme ve Netflix dizi indirme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. 2016 yılı itibari ile Netflix Türkiye’ye gelmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Şuan dünyanın birçok yerinde bulunan Netflix film ve dizi izleme platformu hemen hemen herkes tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Hem yeni yapılan dizi ve filmler hem de eskiden çekilmiş olan ve Netflix uygulamasının içerisinde yer alan yüzlerce hatta binlerce film ve dizi bulunmaktadır. Kimi yapımlar halen Türkçe dublaj şeklinde çevrilmemiş olsa da ülkemizde de oldukça fazla izlenmektedir.

Ayrıca bakınız: Netflix dil seçeneği değiştirme

Netflix içerisinde bu kadar fazla dizi ve film olduğu için çoğu insan bu platform aracılığı ile dizi ve film indirmeyi merak etmektedir. Peki, Netflix üzerinden izlenen dizi ve filmler nasıl indirilir? Bu sorunun cevabını bulalım.

Netflix Film İndirme ve Dizi İndirme

netflix film indirme netflix dizi indirme

Netflix internet dizi ve film platformudur. İçerisinde çok fazla film ve dizi bulunan Netflix’te film ve dizi indirme şu şekilde gerçekleştirilebilir.

Netflix dizi ve film indirme işlemi şu şekilde gerçekleştirilir:

  • Bu platform üzerinden dizi ve film indirmek için öncelikle bir kablosuz bağlantıya bağlı olmanız gerekir.
  • Daha sonra ise Netflix uygulamasını güncelleme işlemini tamamlamanız gerekir. Aksi takdirde güncel olmayan bir uygulama indirme sırasında sorun çıkarabilir.
  • Netflix uygulamasını açınız.
  • Daha sonra ise gerekli bilgileri girerek giriş yapın.
  • Buradan indirebilir içeriklere dokunun. Burada indirebilir içerikleri göremiyor iseniz uygulamanın eski sürümünü kullanıyorsunuz demektir.
  • İndirmek üzere bir film ya da dizi bulun ve seçin.
  • Bir dizi ya da filmin sayfasına geldiğinizde indir butonuna basın. Bunu yapabilmek için girmiş olduğunuz içeriğin kenarında aşağı doğru bakan bir ok görebilirsiniz. Eğer bu oku göremiyorsanız o içerik indirmeye kapalı bir içeriktir.
  • İçeriğin tamamen inmesini bekleyin.
  • İçerik indikten sonra indirilenler sekmesine tıklayarak hem indirmiş olduğunuz içerikleri hem de indirilen içerik varsa onları görebilirsiniz.
  • Son olarak izlemek için indirmiş olduğunuz içeriğin üzerine basabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri sırayla takip ederek sizde Netflix üzerinden hem dizi hem de film indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix Film ve Dizi Neden İndirilir?

Netflix uygulaması üzerinde neredeyse binlerce film ve dizi bulunmaktadır. Herhangi birini izlemek istediğinizde internet paketinden aşırı şekilde internet yer. Bu yüzden daha önceden izlemeyi istediğiniz içeriği indirerek daha sonra çevrimdışı şekilde kolaylıkla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu