Oppo Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

İstemediğiniz ve sizi rahatsız eden numaralar tarafından sürekli aranıyor olabilirsiniz. Bu numaraları görmezden gelmek veya meşgule atmak oldukça sinir bozucudur. Bu tür numaralardan tamamen kurtulmak için basit yöntemler aramak yerine numaraları direkt olarak engelleyebilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz telefon da son sürüm ve kaliteli bir telefonsa kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Biz de bu yazımızda Oppo numara engelleme işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Oppo Numara Engelleme

Bilmediğiniz numaralar tarafından sürekli olarak aranıyorsanız ve istemediğiniz kişilerden SMS alıyorsanız numara engelleme yöntemini mutlaka kullanmalısınız. Bu sistemi kullanmanız halinde istemediğiniz numaralar hiçbir şekilde size ulaşamayacaklardır.

Sizi aramaları halinde bildirim bile gelmeden telefonunuz meşgule atar ve SMS’lerin size iletilmesini engeller. Böylece karşı tarafta engellendiğini bilecektir. Fakat bu yöntemi uygulamanız sonucunda yine de Whatsapp gibi internet tabanlı platformlardan size ulaşabilirler. Bunun için o uygulamaların engelleme yöntemlerini de uygulamanız gerekebilir.

Oppo markalı bir telefona sahipseniz numara engelleme işlemini birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Oppo’nun sunduğu detaylı ve basit engelleme olanakları sayesinde her türlü ayarı yapabilir ve istediğiniz her numarayı kolayca engelleyebilirsiniz.

Oppo Telefon Numarası Engelleme İşlemi

Siz de Oppo telefonunuzda istediğiniz numaraları kolayca engelleyebilmek için aşağıdaki adımları teker teker izleyebilirsiniz. Bu adımların sonunda istediğiniz telefon numarası engellenmiş olacaktır. İsterseniz birden fazla numarayı da aynı yöntemi tekrar uygulayarak engelleyebilirsiniz.

 • Telefonunuzu açarak “Arama” uygulamasına tıklayın.
 • Açılan uygulamadan rehberinize girerek engellemek istediğiniz kişiyi seçin.
 • Profil sayfasında sağ üste bulunan iki noktaya tıklayın ve “Kara Listeye Ekle” yazısına dokunun.

Bu işlemden sonra istediğiniz kişiyi engellemiş olacaksınız. Bu kişiden artık size arama ve SMS gelmeyecektir.

Oppo Numara Engelleme İşlemi

Oppo Özel Numaraları Engelleme

Özel numaraların da sizi aramamasını istiyorsanız bunun için de bir yöntem uygulayabilirsiniz. Bilinmeyen numaraları engelleme işlemi hem Oppo telefonunuzdan hem de operatörünüzden yapılabilmektedir. Operatörden yapmak için bulunduğunuz firmanın uygulamasını kullanabilirsiniz. Oppo markalı telefonunuzdan yapmak için ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Telefonunuzu açın ve “Arama” uygulamasına girin.
 • Arama ekranında sağ üstte bulunan iki noktaya tıklayın ve açılan menüde “Engelle ve Filtrele” yazısına tıklayın.
 • Engelle ve Filtrele sayfası içerisinde sağ üst köşede bulunan iki noktaya tıklayın ve “Kuralları Ayarla” yazısına tıklayın.
 • Sayfa içerisinde en aşağıda bulunan “Gizli numaralardan gelen aramaları engelle” yazısını aktif hale getirin.

Bu işlemlerden sonra da bilinmeyen ve gizli numaralardan kimsenin sizi araması mümkün olmayacaktır. Böylece taciz gibi durumların da önüne geçmiş olursunuz.

Oppo Kayıtlı Olmayan Numaraları Engelleme

Tek tek numaraları engellemek yerine rehberinizde bulunmayan tüm numaraları engellemek istiyorsanız da uygulayabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Bu yöntemi uygulamanız halinde rehberinizde bulunmayan kimse sizi arayamayacak veya mesaj gönderemeyecektir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Telefonunuzu açın ve “Arama” uygulamasına girin.
 • Arama ekranı içerisinde sağ üst köşede bulunan iki noktaya tıklayarak “Engelle ve Filtrele” yazısına tıklayın.
 • Bu sayfa içerisinde sağ üst köşeden “Kuralları Ayarla” yazısına tıklayın.
 • Sayfa içerisinde “Bilinmeyen numaralardan tüm aramaları engelle” yazısına tıklayın ve açılan sayfada aktif hale getirin.

Bu işlemi de yapmanız halinde rehberinizde olmayan kişiler size kesinlikle ulaşamazlar. İsterseniz daha sonra bu özelliği kapatabilirsiniz.

Oppo markalı bir telefona sahipseniz yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birini veya birden fazlasını uygulayabilir ve istemediğiniz numaraların sizi aramasının önüne geçebilirsiniz. Fakat işlerin ciddi olması durumunda numaranızı değiştirmeyi ve çözümü hukuki yollarla da arama yöntemlerini deneyebilirsiniz. Umarız siz de içeriğimiz sayesinde istediğiniz numarayı veya numaraları engellemişsinizdir.

Oppo format atma konusunda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu