Oppo Telefona Format Atma Nasıl Yapılır?

Oppo telefona format atmak, telefonunuzun içerisine virüs bulaşmış ise veya telefonunuz kasma yapıyor ise uzun süredir ağırlaşmış ve artık kullanılmaz hale gelmiş konumdaysa ve birde ekran kilidini unutmuşsanız format atma işlemlerine başvurabiliyorsunuz. Donma veyahut virüs olması en çok tercih edilen durum olarak karşımıza çıkıyor.

Hard format ve Soft format konularında da göz atmak isteyebilirsiniz.

Format Atma Yöntemleri İşe Yarayacak Mı?

Oppo telefonlarına format atmak, verilen seçenekler ile fabrika ayarlarına döndürebilmek sizlere en iyi yöntem olmakla birlikte çokta güzel sonuçlar vermektedir. İşe yaramaması söz konusu değildir. Bilmediğiniz teknik servislerine gitmeye gerek kalmadan aşamalar dâhilinde cihazınıza format atma işlemini başarılı şekilde gerçekleştirmektesiniz.

Telefonunuzda donma gibi durumlar söz konusu ise ilk önce cihazınızı yeniden başlatmanız da fayda vardır. Sorun devamlılık gösteriyor ise aşağıda bahsedilecek adımları uygulayabilirsiniz. Bunun öncesinde OPPO nedir?

oppo telefona format atma 2
oppo telefona format atma

Oppo Nedir?

OPPO, son 10 yıl içerisinde OPPO, mobil fotoğrafçılık teknolojisi için yeniliklerini canlandırmaya çalışırken, kameralı cep telefonlarını da üretmeye odaklanmaktadır. OPPO, selfie güzelleştirme çağını başlatmış ve 5MP ve 16MP ön kameralar ile akıllı telefonları piyasaya sürmüş olan ilk markalardandır.

Bunun yanında motorlu döner kamera, Ultra HD özellikleri ve 5x Dual Kamera Zoom teknolojilerini de tanıtmakta olan ilk marka olmuştur. IDC’ye göre, 2017 yılları arasında OPPO, dünya çapında akıllı telefon markaları sıralama hususunda 4. sıraya yerleşmiştir. Bugünlerde ise OPPO 200 milyondan fazla insana muazzam akıllı telefon fotoğrafçılık deneyimini sunmaktadır.

Oppo Telefona Format Atma (Soft Reset)

Oppo telefonlarında fabrika ayarlarını sıfırlama hususunun en kolay yolu ise ayarların kullanılmasıdır. Anlatılacak olan adımları hatasız uyguladığınızda Oppo telefonları içinde fabrika ayarlarını sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sebeple dikkatli şekilde işlemi adım adım gerçekleştirmelisiniz.

 • Öncelikle cihazınızın tuş kilidini açmalısınız.
 • Menü kısmında bulunan Ayarlara basmalısınız.
 • Ek Ayarlara basmanız gerekmektedir.
 • Yedekle ve Sıfırla kısmına dokunmalısınız.
 • Fabrika verilerini sıfırlama bölümüne basınız.
 • Tüm içerik ve ayarları sil kısmına dokunmanız gerekmektedir.
 • Son olarak ise bu işlemleri onaylayabilmek için Tamam kısmına dokunmalısınız. Telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönüş yapabilmesi için bir süre beklemelisiniz.

Bu adımları takip ederek bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirmeniz mümkündür.

Oppo Telefon

Oppo telefonlarına format atmak hususunda model cihazınızı açamamakta veya telefon ayarlarınıza erişim sağlayamıyorsanız, Oppo telefonların üzerlerinde bulunan donanım tuşlarını kullanmanızda telefonunuzu fabrika ayarlarını sıfırlamanızı sağlamaktadır.

Oppo Telefon donanım Tuşları İle Format Atma

Bu hususta birkaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu adımlar:

 • Öncelikle telefon cihazınızı tamamen kapatmalısınız.
 • Telefonunuz kapalı konumdayken telefonunuzun Ses yükselt tuşuna basılı tutma halindeyken Açma (Power) tuşuna da basmalısınız. Telefon modelinize ait Oppo logosu gelene kadar basmaya devam etmeniz gerekmektedir.
 • Recovery (Kurtarma) ekranı geldiği zaman açılmış olan ekranda Sesi Azalt tuşu aracılığı ile seçeneklerde bulunan Wipe Data / Factory Reset‘i ile birlikte Açma (Power) tuşuna basmalısınız.
 • Açılmakta olan ekranda bulunan Reboot System Now‘ı seçerek Açma (Power) tuşuna basmanız gerekmektedir.

Oppo telefon cihazınızda sıfırlama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Telefonunuz tıpkı yeni alınmış gibi ait olan sürümü ve içerisinde yüklü uygulamalar ile gelmekte yani kısaca fabrikadan çıktığı hali yani satın aldığınız konuma dönüş sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu