PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

PUBG Mobile bugün birçok kişi tarafından aktif olarak oynanan bir mobil oyundur. Fakat oyunun gereksinimleri ve yüksek boyutları sebebiyle bazı telefonlarda oyunu indirmeye çalışırken hatalarla karşılaşmak mümkündür. Bu hatalardan biri de “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil” hatasıdır. Bu hata genellikle eski sürüm telefonlarda karşımıza çıkarken, bazen sebepsiz yere karşılaşılması da mümkündür. Bu yüzden belirttiğimiz sorunun üstesinden gelmenin bazı çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası

PUBG Mobile cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası hem Google Play üzerinde hem de oyun içi giriş yaparken karşımıza gelen bir hatadır. Bu yüzden öncelikle sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek gerekiyor.

Google Play PUBG Mobile Hatası

Genellikle bu hata ile Google Play üzerinde oyunu indirmeye çalıştığımızda karşılaşırız. Cihazınız gerçekten bu oyunu kaldıracak donanımlara ve sürüme sahip değilse bu hata ile karşılaşmanız oldukça doğaldır ve üstesinden gelebilmenizin herhangi bir yöntemi bulunmaz. Sahip olduğunuz telefonu değiştirmekten başka bir şansınız bulunmamaktadır. Fakat yeni bir telefona sahipseniz ve donanım özelliklerini karşıladığınızı düşünüyorsanız hata başka sebeplerden ötürü karşınıza çıkmış olabilir. İşte bu noktada sorunu muhtemelen çözebilirsiniz.

Google Play PUBG Mobile Hatası
Google Play PUBG Mobile Hatası

PUBG Mobile Giriş Hatası

Bazı durumlarda ise oyunu yükledikten sonra giriş yapma ekranında bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bu hatayı yalnızca cep telefonlarında değil, bilgisayar emülatörlerinde de görebilirsiniz. Bu hata oyunun dosyalarında bir hata olduğunu belirtmektedir. Bu yüzden oyun dosyaları kontrol edilmeli ve başka çözüm yöntemleri uygulanmalıdır.

PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatasının Çözümü

Hatanın neden ve nasıl kaynaklandığını daha iyi anladıysanız ve sizin yaşadığınız problemin örneklerini vermiş olduğumuz hatalardan hangisine daha yakın olduğunu kavrayabildiyseniz çözüm yöntemlerinden de en uygununu belirleyerek hemen uygulayabilirsiniz.

Donanımlarınızı İnceleyin

Sorun gerçekten telefonunuzun donanımlarının yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabilir. PUBG Mobile oyununu telefonunuzda oynayabilmek için Tencent Games tarafından sunulan minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

  • Android 5.1.1 ve üzeri veya iOS 9 ve üzeri işletim sistemi
  • Minimum 2GB RAM
  • 3GB+ Depolama Alanı
  • iPhone cihazlar için iPhone 5 ve üzeri telefonlar

Bu gereksinimleri karşılamıyorsanız, oyunu oynayabilmeniz maalesef mümkün değildir. Bu yüzden yeni bir telefon veya tablet arayışına girmeniz mantıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca telefonum PUBG Mobile kaldırır mı? içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Telefonunuzun ve Google Play Uygulamasının Güncelliğini Kontrol Edin

Eğer donanımlar konusunda bir sorununuz olduğunu düşünmüyorsanız Google Play uygulamasının ve Google Play Hizmetlerinin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bazı durumlarda Google Play kendini güncellemeyebilir ve bu durum da uygulama ile oyun indirmelerinde size problemler yaşatabilir.

Ayrıca telefonunuzun güncel olup olmadığını da kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer telefonunuz eski bir sürümde kalmış ise, sürekli güncellenen uygulamaları ve oyunları indirmeniz mümkün olmayacaktır. PUBG Mobile oyunu da bu uygulamalardan biri olduğu için güncel ve sağlıklı olmayan telefonda kullanılabilir olmayacaktır.

Belleği ve Verileri Temizleyin

Uygulamalarda biriken fazla veriler ve bellek alanının yetersiz olması “PUBG Mobile cihazınız bu sürümle uyumlu değil” hatasıyla karşılaşmanızın sebebi olabilir. Bunun için öncelikle Google Play gibi uygulamaların belleğini temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Bundan sonrasında ise telefonunuzun dahili depolama alanının 5GB boyutundan daha fazlasının boş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha sonrasında tekrar indirme yapmayı denediğinizde aynı hatayla karşılaşmanız oldukça düşüktür.

Ayrıca sorun Google hesabınızdaki kayıtlı bilgilerden ötürü de kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden Google Play uygulamasına bağlı olan hesabınızı değiştirmeyi deneyin. Eğer sorun hesabınızla alakalıysa, hesabınızı değiştirmeniz halinde sorununuz direkt olarak çözülecektir.

Oyunu Silip En Baştan Kurun

Oyun dosyalarınızda bir hata bulunuyorsa ve giriş ekranında “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil” hatasıyla karşılaşıyorsanız, oyunu silip en baştan yüklemek kesin çözüm olabilir. Fakat bu işlemi yaparken dosya yöneticisinden PUBG ile alakalı tüm dosyaları sildiğinizden emin olmalısınız. Bir miktar dosyanın kalması halinde aynı sorunla karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Eğer telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilecek durumdaysanız, bu işlemi yapmanız sorunun üstesinden gelmek için kesin çözümdür. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak ve sonrasında yeni bir Google hesabı oluşturarak oyunu indirirseniz tüm hataları kesin olarak çözebilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesine PUBG Mobile Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatasını çözmeyi başarmışsınızdır. Hatasız ve sorunsuz oyunlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu