Pubg Mobile En İyi Silahlar ve Özellikleri Rehber Yazısı

Son yılların en fazla kullanıcı sayısına ulaşan oyunları arasında bulunan PUBG Mobile, son iki yılın en fazla aktif oyuncu sayısına ulaşan oyunu seçilirken; sayısız ödül kazanmayı da başardı. Dünya genelinde 700 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaştığı bilinen oyun, her geçen gün yeni eklenen güncellemeler ve silah eklentileri ile daha fazla oyuncu sayısını bünyesinde barındırırken, oyuncularının heyecanını taze tutmayı başarıyor. Toplamda 43 farklı silah seçeneğinin bulunduğu PUBG Mobile en iyi silahlar ve özellikleri rehber yazımızı sizin için derledik. Pubg Mobile telefona inmiyor ise çözüm önerileri için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Pubg Mobile En İyi Silahlar ve Özellikleri

AKM

PUBG oyunu içerisinde en fazla tercih edilen silahlardan biri olan AKM, oyun içerisinde bulunan en güçlü silahlar segmentinde yer alıyor. Özellikle yakınorta ve uzak menzilde oldukça kuvvetli bir atış gücüne sahip olan silah; 7.62 milimetre mermi boyutu kullanırken, yüksek demeçlerle 30 mermi kapasitesini de beraberinde kullanıcılarına sunuyor. Üç farklı eklentiyi destekleyerek takılmasına imkan veren AKM, yüksek geri tepme tepkisi sebebi ile mutlaka compensator yardımı ile kullanılmalı ve mermi sekmesi durumundan kaçınılmalıdır. Üç farklı eklentiyi kabul edebilmesi nedeni ile mermi kapasitesi de arttırılabilen AKM, uzun yıllardır PUBG oyununda bulunması nedeni ile birçok kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran en güçlü silahlar arasında bulunuyor.

Groza

Özellikle oyun içerisinde bulunan drop bonusunda sıkça karşılaşılan bir silah olduğundan, en güçlü silahlar arasında oldukça popüler olan Groza, bu özelliği nedeni ile PUBG oyuncuları arasında drop silahı olarak bilinmektedir. Yüksek ateş hızı sebebi ile arka arkaya demeç verebilme özelliği aktif olan silah, geri tepme tepkisinin düşük olması nedeni ile kullanıcılara iyi isabetli bir vuruş imkanı sunuyor. Default olarak 30 adet mermi kapasitesi bulunan Groza, mermi arttırıcı gibi 3 farklı eklentiye izin vererek kullanım kolaylığı sağlarken; AKM gibi 7.62 milimetre mermi seçeneği ile kullanılabiliyor. Özellikle oyun içerisinde düşen droplarda bulunan silah, bu özelliği sayesinde en değerli silahlar arasında yer alıyor.

SCAR-L

5.56 milimetre mermi boyutuna sahip silahlar arasında en popüler kullanıma sahip olan SCAR-L, yüksek oranda demeçler vermesi nedeni ile diğer silahlardan ayrılan özelliklere sahip. Diğer silahların yanı sıra 4 farklı eklentiyi kabul ederek dengeleyici, mermi arttırıcı, dikey ve yatay tutamaç gibi silah geri tepmesini azaltmaya yarayan materyallerin takılmasını sağlayan silah; bu sayede en güvenilir silahlar arasında yer almayı başarıyor. PUBG oyuncuları tarafından en fazla tercih edilen silahlar arasında bulunan SCAR-L modelinin 30 mermi kapasitesi bulunurken, çok yönlü mermi hızı ve geri tepmesinin orta seviyede bulunması PUBG oyuncularının bu silaha yönelme sebebini arttıran etkenler arasında bulunuyor.

M416

Bulunabilirlik seviyesinde AKM ile aynı grup içerisinde bulunan M416, orta seviye bulunabilirlik segmentinde yer alarak değerli silahlar sınıfa girmeyi başarıyor. M16A4 modeli ile sıkça karşılaştırılan silah, geri tepme seviyesinin bir hayli düşük seviyede olması nedeni ile kullanıcılarına oldukça isabetli atış imkanı sunarken; aynı zamanda 5 adet eklentiyi kabul ederek diğer silahlar arasından kolaylıkla yükseliyor.

Beş adet eklentiyi kabul etme özelliği sayesinde aynı özelliğe sahip 4 silah arasında bulunan M416, çok sık karşılaşılmaması nedeni ile popülerliğini kaybederken, tecrübeli PUBG oyuncularının en çok tercih ettiği silah türleri arasında yer alıyor. 30 mermi kapasitesinin mermi arttırıcı eklentisi ile 40 mermiye kadar çıkarılabilmesi ekstra bir avantaj sağlarken, ön tutamaç takılabilmesi de dengeleme özelliğini sağlıyor.

pubg mobile

AWM

Yalnızca oyun içerisinde düşen droplarda karşılaşılan ve rakibin ölümcül bölgelerine vurulduğu takdirde tek atışta rakibi saf dışı bırakabilen AWMPUBG oyununun en güçlü silahları arasında yer alıyor.

Birçok avantajı bulunan uzun menzilli silahın şu gibi avantajları bulunuyor;

  • 5 adet mermi kapasitesi
  • 300 Magnum mermi türü
  • 4 adet eklenti ekleyebilme özelliği
  • Toplamda 8x kadar zoom yapabilme
  • %85 oranında isabet hasarı

Bu gibi özellikler nedeni ile diğer silahlar arasından sıyrılarak eşsiz bir cephane seçeneğin sunan AWM, en yüksek seviye ekipmanlarla korunan rakibi bile tek atışta saf dışı bırakarak oyunculara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Geri toplama ve mermi tedarik süresi uzun olması tek dezavantajı olarak bilinirken, bu silah yalnızca droplardan tedarik edilerek kullanılabilmektedir.

AUG A3

AWM gibi uzun menzilli silahlardan sonra bir diğer nadir bulunan yarı otomatik silah AUG A3, birçok PUBG oyuncusunun hayali olan silah olarak da bilinmektedir. AWM gibi yalnızca droplardan bulunabilen ve bu nedenle oldukça değerli olan AUG A3, oyun içerisinde bulunan ve geri tepkimesi en düşük seyreden silah olarak bilinmektedir.

Dört farklı eklentiyi kabul ederek geri tepkime seviyesini sıfıra çekebileceğiniz gibi, mermi yükleme süresini kısaltmak için de kısa şarjör tercih ederek ekstra bir avantaj sağlamanız mümkün. Bulunabilirlik oranının %2,32 olması nedeni ile birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen silah modeli, PUBG oyununun en çok istenen ve hayal edilen silahları arasında yer alıyor.

M249

Ağır makineli silah segmentinde bulunan M249, sunduğu birçok avantaj ile PUBG oyuncularının gönlünü çalmayı başarmıştır. Toplamda 100 mermilik cephanesi, kullandığı 5.56 milimetre mermi türü sayesinde uzun süre çatışma imkanı veren M249; aynı zamanda yüksek demeçler ile yakın mesafede bulunan rakibi kısa süre içerisinde oyun dışına atabilmektedir. Avantajlarının yanı sıra mermi geri toplayabilme süresi olarak en yavaş silah olarak bilinen M249, aynı zamanda en fazla sekme olayının yaşandığı silahlar arasında bulunuyor. PUBG oyuncularının M249 taşırken oldukça yavaş hareket etmesi nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilmeyen silah yalnızca droplardan elde edilerek kullanılabilmektedir.

MK14

Tam otomatik silah segmentinde bulunan ve bir mermi atışı sonunda en yüksek hasar demeci vermeyi başaran silah MK14, geri tepme hızının düşük olması nedeni ile birçok PUBG oyuncunun favori silahı olarak bilinmektedir. Birçok yönden diğer silahlardan ayrılan MK14, 10 mermilik kapasitesi ile hızlı atış yapabilme imkanını da kullanıcılarına vermektedir. %23 gibi tek atışlık hasar demecinin bulunması nedeni ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilebilirken, toplamda 4 farklı eklenti ile mermi geri toplayabilme hızı da yükseltilerek hasar kaydını en yukarı seviyeye çekebilmem mümkün olabiliyor. AKM gibi 7.62 milimetre boyutundaki mermiler ile kullanılan tam otomatik silah, yalnızca droplardan elde edilebilen silahlar arasında yer alarak nadirlik seviyesini koruyor.

M16A4

PUBG oyuncuları arasında en popüler seviyede bulunan ancak usta oyuncular tarafından pek sık tercih edilmeyen M16A4, birçok avantaj gibi dezavantajlarını da beraberinde sunuyor. 30 mermilik 5.56 milimetre boyutundaki kapasitesi ile toplam 4 farklı eklentiyi kabul ederek geri tepkime hızını en düşük seviyeye alan silahın iki farklı modu bulunuyor. Bu modlardan ilki geri tepkime seviyesini düşürmek adına tasarlanan ve aynı anda 3 mermi sıkıp durma özelliğiyken, diğer sıkış modu ise tek atışlık imkan veren ve kullanıcıların sıkmaya devam edebilmek için tek tek basmasını gerektiren mod olarak biliniyor. Bu özelliğin en büyük seviyesi geri tepkime seviyesini en düşüğe çekmek olarak bilinirken, yüksek demeçlerin isabetli bir şekilde rakip oyuncuya ulaşması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu