Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen ve oldukça büyük beğeni toplamayı başaran Red Dead Redemption 2, oynanabilmesi için ortalamanın üstünde donanım özelliklerine ihtiyaç duyuyor. Buna rağmen yüzbinlerce kişi tarafından satın alınan ve oynanmaya başlayan bu oyunu tüm oyuncuların mutlaka oynaması gerekiyor. Sahip olduğu grafiklerle, dinamiklerle ve hikayesiyle sizi içerisine sürükleyecek olan bu oyunumu oynayabilmeniz için sahip olmanız sistem gereksinimlerini bu yazımızda inceleyeceğiz. Ayrıca bakınız: Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Rockstar Games, Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serileri ile tanınıyor ve firmanın sürekliği bu oyunlara bağlı. En son 2013 yılında GTA 5 ile tekrar adını milyonlara duyurmayı başaran ve ses getiren Rockstar Games, 2019 yılının sonlarında da yeni oyunu RDR2 ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. 6 yıllık sessizlik sürecinde bu oyunu geliştirdiklerini belirten Rockstar yetkilileri birinci oyuna göre oldukça gelişmiş grafiklere ve dinamiklere sahip yeni bir oyun piyasaya sürmeyi başardılar. Ancak oyunumuz o kadar kaliteli ve üst düzey ki her bilgisayarın kaldırabilmesi mümkün değil. Steam üzerinden 299TL’ye satın alabileceğiniz bu oyunu almadan önce bilgisayarınızın kaldırıp kaldıramayacağını veya ne kadar FPS alabileceğinizi öğrenmeniz oldukça önemli. Aksi taktirde paranızı boşa harcamış olabilir ve oyunu oynayamayabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

RDR2 oyununu oynayabilmeniz için minimum aşağıda belirttiğimiz donanım ve yazılım ögelerine sahip olmanız gerekiyor. Bu özelliklerde veya üzerinde bir sisteme sahipseniz oyunu düşük ve orta ayarlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

 • Windows 7 – 64Bit İşletim Sistemi
 • 150GB Kullanılabilir Depolama Alanı
 • Intel Core i5-2500K veya AMD FX-6300 İşlemci
 • 8GB RAM
 • Nvidia GeForce GTX 770 2GB veya AMD Radeon R9 280 3GB Ekran Kartı
 • Online oynamak isteyenler için Geniş bant internet bağlantısı

Red Dead Redemption 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

RDR2 oyununu yüksek ve daha üstü çözünürlüklerde oynamak ve iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız sahip olmanız gereken donanım özellikleri minimum aşağıdaki gibi olmalıdır. Bu donanımlara eşdeğer veya daha üst seviye donanımlara sahipseniz oyunu yüksek ve ultra seçeneklerinde oynayabilirsiniz.

 • Windows 10 – 64Bit İşletim Sistemi
 • 150GB Kullanılabilir Depolama Alanı
 • Intel Core i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X İşlemci
 • 12GB RAM
 • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 480 4GB Ekran Kartı
 • Online oynamak isteyenler için Geniş bant internet bağlantısı

Yukarıda bahsettiğimiz sistem özelliklerinden daha düşük sistem özelliklerine sahipseniz, bu oyunu oynamanız için donanım parçalarınızı yükseltmeniz gerekebilir. Aksi taktirde oyunu belli noktalarında kasma, donma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu