Samsung Galaxy M10, M20 ve M30s Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy M10, M20 veya M30s marka bir telefona sahipseniz ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. Öncelikle bu telefonlardan birine sahipseniz ekran görüntüsü almanın birden fazla yöntemi olduğunu ve ister sadece birini isterseniz de hepsini kullanabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bu yazımızda bahsettiğimiz telefonlarla nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi inceleyeceğiz. (Ayrıca bakınız: Huawei ekran görüntüsü alma)

Klasik Yöntem ile Ekran Görüntüsü Almak

Neredeyse tüm telefonlarda kullanabilen ve fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma olarak tanımlanan bu yöntemi çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve kolay olması yüzünden birçok kişi tarafından tercih edilen bu yöntemi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gelerek Güç ve ses kısma tuşuna aynı anda basmaktır. Bu iki tuşa aynı anda birkaç saniye basılı tutarsanız ekranın fotoğrafı çekilecek ve galerinize aktarılacaktır.

Asistan Menüsü ile Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy modellerinin birçoğunda asistan menüsü bulunmaktadır. Bu menüyü aktif hale getirerek hızlıca ekran görüntüsü alma tuşuna ulaşabilir ve bunun yanında birçok kısayolu da kullanabilirsiniz. Asistan menüsünü açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Telefonunuzu açın ve menüye girin.
  • Menüden “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
  • Açılacak olan sayfadan “Erişebilirlik” menüsünü bulun ve tıklayın.
  • Erişebilirlik sayfası içerisinde “Yetenek ve Etkileşim” sekmesine tıklayın.
  • Buradan “Asistan Menü” seçeneğini aktif hale getirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra ekranınızda bir asistan butonu gözükecektir. Bu butona tıklayarak ekran görüntüleri alabilir ve diğer kısayolları kullanabilirsiniz.

Elinizi Kaydırarak Ekran Görüntüsü Almak

El kaydırma yöntemi de ekran kaydı almak için oldukça kullanışlı ve hızlı bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulayabilmek için herhangi bir eklenti yüklemeniz veya özellik açmanız gerekmemektedir. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gelin ve elinizi yatay ve düz bir şekilde ekranın sağ tarafına bastırın. Daha sonrasında elinizi kaydırarak sola doğru götürün. Böylece ekran kaydınız otomatik olarak alınacak ve fotoğraf galerisine kaydedilecektir.

Google Asistan ile Ekran Görüntüsü Almak

M10, M20 veya M30s telefona sahipseniz telefonunuzda Google Asistan bulunmaktadır. Ekran görüntüsü alacağınız ekrana geldikten sonra Google Asistanı çalıştırarak ekran görüntüsü almak istediğinizi belirtirseniz otomatik olarak ekran görüntüsünü alacaktır. Sesli olması açısından hiç ekrana dokunmadan ekran görüntüsü almanız oldukça kullanışlıdır ancak ilk başta biraz karmaşık gelebilir.

Yukarıdaki yöntemler dışında üçüncü taraf yazılımlarını Google Play üzerinden indirerek ekran görüntüsü ve ekran kaydı alabilirsiniz. Umarız içeriğimiz faydalı olmuştur ve ekran görüntüsü alma yöntemlerinden kendinize en uygun olanı bulmuşsunuzdur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu