Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri

Sea of Thieves sistem gereksinimleri, macera içerikli açık dünya oyunu arayan birçok bilgisayar oyuncusunun merak ettiği gereksinimlerin başlarında yer almaktadır. Uçsuz bucaksız okyanuslar içerisinde kendi geminiz ile mürettebatınızı oluşturabileceğiniz, diğer oyuncular ile mücadele edebileceğiniz ve arkadaşlarınızla ekipler kurabileceğiniz bir oyun olan Sea of Thieves, 2020 yılında sunulmuş olmasına rağmen halen yüz binlerce kişi tarafından aktif olarak oynanmaktadır. Bizler de bu içeriğimizde Sea of Thieves sistem gereksinimlerini inceleyeceğiz.

Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri

Sea of Thieves, geniş bir açık dünyaya sahip olan oyunlardan biridir ve sürekli olarak yenilenmektedir. Çevrimiçi yapıda olan oyunumuz, kendi içerisinde de ekonomik bir sisteme sahiptir. Arkadaşlarınızla keyifli bir şekilde vakit geçirebileceğiniz veya kendi başınıza büyük bir filo kurabileceğiniz bu oyunda sıkılmadan saatlerinizi geçirebilirsiniz. Jack Sparrow gibi karakterleri de içerisinde bulundurduğu için, sürekli yeni keşifler yapabilir ve kendinizi geliştirerek oyunda hatırı sayılır bir oyuncu olabilirsiniz.

Sea of Thieves oyunu 2020 yılında Steam üzerinden erişilebilir olmasına rağmen, günümüz oyunlarına kıyasla daha düşük sistem gereksinimleri ile çalışabilmektedir. Ancak yine de bu oyunu oynayabilmek için bazı donanım şartlarını karşılamanız gerekir. Aksi taktirde oyunu oynamanız mümkün olmaz veya istediğiniz deneyimi yaşayamazsınız. Bu yüzden oyunu satın almadan ve indirmeden önce sistem gereksinimlerini inceleyerek kendi bilgisayarınızla karşılaştırmanızda fayda var.

Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri
Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri

Sea of Thieves Minimum Sistem Gereksinimleri

Sea of Thieves minimum sistem gereksinimlerini incelediğimizde, oyunumuzun aslında çoğu bilgisayarda rahatlıkla çalışabileceğini görmekteyiz. Oldukça geniş ve detaylı bir dünyaya sahip olmasına rağmen grafiksel açıdan çizgi film tarzı bir yapıya sahip olduğu için yüksek görüntü işlemesine sahip donanımlara ihtiyacınız yoktur. Yine de ortalama seviyede bir bilgisayarınız olması gerekmektedir.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Phenom II X6 3.3GHz veya Intel Q9450 2.6GHz İşlemci
 • AMD Radeon 7750 veya NVIDIA GeForce GTX 650 2GB Ekran Kartı
 • DirectX 11
 • 4GB DDR4 RAM
 • 50GB+ Depolama Alanı

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa, oyunumuzu gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Ancak neredeyse bu özelliklerle aynı seviyede bir bilgisayarınız varsa oyunu sınırda oynayacağınızı ve 25-40FPS arası değerler alacağınız unutmamanız gerekir. Ayrıca grafik ayarlarınızı en düşüğe çekmeniz gerekebilir.

Sea of Thieves Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer Sea of Thieves oyununu yüksek çözünürlük ayarlarında ve sorunsuz bir şekilde oynayabilmek istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir. Böylece deneyiminizi en üst seviyeye taşıyabilir ve sorunsuz bir şekilde oyunumuzdan keyif alabilirsiniz. Ancak önerilen sistem gereksinimleri ortalamanın üstünde bir bilgisayar gerektirmektedir.

 • Windows 10 64-Bit İşlemci
 • AMD FX-8150 3.6GHz veya Intel i5 4690 3.5GHz İşlemci
 • AMD Radeon R9 380x veya NVIDIA GeForce GTX 770 2GB Ekran Kartı
 • DirectX 11
 • 8GB DDR4 RAM – 2444MHz üstü ve çift slot önerilir.
 • 50GB+ Depolama Alanı – SSD kullanımı tavsiye edilmektedir.

Bu sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde oyunumuzu orta ve yüksek ayarlarda oynayabilir, bunun yanında minimum 60FPS değerlerini görebilirsiniz. Eğer çok daha iyi donanımlara sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa, ultra görüntü ayarlarında stabil değerlerde Sea of Thieves oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

Sea of Thieves Önerilen Sistem Gereksinimleri
Sea of Thieves Önerilen Sistem Gereksinimleri

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Sea of Thieves sistem gereksinimlerini incelemeye ve oyun hakkında bilgileri paylaşmaya çalıştık. Umarız sizler de Sea of Thieves oyununu rahatlıkla indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer donanımlarınız yeterli değilse kısa süre içerisinde bilgisayar veya donanım değişikliğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca GTA 5 Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu