Signal Hesap Silme Signal Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ın zorunlu olarak kullanıcılarına dayatmış olduğu gizlilik sözleşmesini kabul etmek istemeyen çoğunluk bir diğer uygulama olan Signal’e geçiş sağladı. Signal gizlilik odaklı olan ve uçtan uca şifreleme teknolojisini sahip bir mesajlaşma uygulaması olmaktadır. İnsanlar uygulamayı yeni keşfettikleri için signal hesap silme işlemini net olarak bilemeyebiliyorlar. Peki, Signal nedir, signal hesap silme adımları nelerdir?

Signal Nedir?

Birçok insan, Signal’i anlık iletişim hususunda dünyanın her bir yanında ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Oldukça yüksek netliğe sahip iletileri gönderip alabilir, sesli ve görüntülü aramalar ortamlarında yer alabilir, bağlı kalmanızda sizlere yardımcı olacak genişlemekte olan yeni özellikleri keşfedebilirsiniz. Signal’in gelişen gizlilik koruma teknolojisi her hususta açık konumdadır. Böylece önem vermiş olduğunuz anıları sizler için önemli konumdaki insanlar ile paylaşmaya sağlayabilirsiniz.

Signal Kullanımında Gerekli Olan Durum

Tıpkı Telegram ve WhatsApp’ta bulunduğu gibi Signal’de de uygulamayı kullanabilmek için cep telefonu numarası bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bu da bazı gizlilik hususunda takıntılı insanları rahatsız edebilmekte ve Google’da Signal hesabını kalıcı olarak silme yöntemlerini de arayabilmektedirler. Peki, Signal hesabı nasıl kapatılır?

Signal Hesap Nasıl Kapatılır?

Başlamadan bir uyarıda bulunmamız gerekmektedir. Signal hesabını silmek bağlantılı bütün verilerin silinmesi ile sonuçlanmaktadır. Yani bütün mesajlaşmalar, kayıtlı olan kişileriniz, fotoğraf ve videolarınızı geri alamamak üzere silmektesiniz. Bunu kabul ettiğiniz takdirde Signal hesabını kapatma işlemi hususunda ki adımları incelemeniz yeterli olacaktır.

signal hesap silme 2
signal hesap silme

Signal Hesabını Silmekte İzlenilecek Adımlar

Signal hesap silme hususunda takip edilmesi gereken adımları sizlere aktaracağız. Bu adımlar:

  • Android veyahut iOS cihazınıza yüklemiş olduğunuz Signal uygulamasını açmalısınız.
  • Ekranın sol üst köşesinde bulunmakta olan profil alanına tıklamalısınız.
  • Açılmış olan menüden Gelişmişi seçiniz.
  • En alt bölümde kırmızı yazı ile Hesabı sil yazısı karşınıza çıkmaktadır. Ona dokunmalısınız.

Bu aşama esnasında teyit edebilmek için Signal sizden telefon numaranızı girmenizi istemektedir.

  • Girip kırmızı renkte yazan Hesabı sil öğesine basmalısınız.
  • Sizlere sorulacak olan ‘Emin misiniz?’ sorusuna tekrar hesabı sil cevabını ilettikten hemen sonra ise hesabınızı kalıcı olarak silmek hususundaki işleminizi bitirmiş olacaksınız.

Bu adımlar doğrultusunda hesabı kapatmak oldukça kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirilmiş olacaktır. Peki, bu hususta merak edilen bir diğer adım ise nasıl yüklendiği olabiliyor. Son olarak nasıl yüklendiğini de sizlerle paylaşalım.

Signal Nasıl Yüklenir?

Signal uygulamasını cihazınızda bulunan App Store ve Google Play Store mağazalarından kolay bir şekilde yüklemektesiniz. Güvenli olmasının yanı sıra Signal; sesli ve görüntülü şekillerde sohbet edebilmek, metin mesajlarını veri üzerinden paylaşımını sağlayabilmek, GIF oluşturabilmek ve kaybolan mesajların bulunması gibi birden fazla özelliği bulunmaktadır. App Store ya da Google Play Store’dan uygulamayı cihazınıza indirdikten hemen sonra ‘Kaydol’ butonuna tıklayarak hızlıca uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

instagram hesap dondurma Türkçe link konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu