Skype Nedir? Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Merkezi Lüksemburg’da olan Microsoft Corp.(NASDAQ MSFT) kuruluşunun bir parçası olan Skype, 2003 yılında kurulmuştur. Bu gün yüz milyonlarca insan Skype kullanmaktadır. Skype Nedir?

Günlük yaşamda ya da iş hayatında en çok önem verilen kişiler ile mobil cihazlardan, PC’den veya Alexa üzerinden bağlantı kurulmasına olanak sağlayan uygulamaya Skype denilmektedir. Skype ile başkaları ile deneyimlerin paylaşılması ya da bir şeyler yapılması çok kolaydır. Grup konuşmaları ya da birebir konuşmalar için tasarlanmış olan Skype, benzersiz görüntülü ve sesli çağrı özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Ayrıca bakınız: Google Hangouts nedir?

Skype Nedir?

Skype ile çalışma grupları ile toplantılar yapılabilmekte ve çok güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İnsanlar yakınları ile özel günlerin kutlanmasında, özel eğitmenlerin destekleri yeni bir şeyler öğrenilmekte hobiler edinilmektedir. Skype ile 50 kişilik gruplara ücretsiz ileti gönderilmesi, sesli ve görüntülü çağrı yapılabilmesi tamamen ücretsizdir. Düşük bir ücretle ise daha fazla kişiye ulaşabilir ve daha fazla özellikten yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Skype İle Kurumsal Konferans Araması

Skype ile dikkat gerektiren bir konu üzerinde çalışmak için hızlı bir şekilde grup araması yapılabilmektedir. Paylaşılan Powerpoint slaytları, toplantı tutanakları, dosyalar ve beyaz tahta iş birliği gibi zamanlanmış bir toplantının bütün özelliklerini sağlayan bir toplantı yapılması için paylaşım eklenebilmektedir.

Skype İle Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılmaktadır?

skype konferans görüşme

Skype ile konferans görüşmesi başlatmak için, öncelikle gruptaki kişilerin mevcut durumlarının denetlenerek uygun olup olmadıklarından emin olmak gerekmektedir. Sonra konferans aramasına davet için yapılması gereken işlemleri,

  • Skype’ın kurumsal ana penceresinde toplantıya katılacak kişilerin seçilmesi gereklidir. Bunun için Kişiler listesinde CTRL tuşuna basılı tutarak toplantıya katılacak kişiler seçilir.
  • Kişi seçimi ile Konferans araması Başlat’a tıklanması gereklidir.
  • Skype aramasına tıklanır.
  • Listelenen kişilere bildirim ulaşır ve konferansa katılmak isteyen kabul eder. Sıralamak mümkündür.

Konferans görüşmesine daha fazla kişi eklenmek istenirse, kişiler listesinden toplantıya sürüklenir ya da kişi menüsünden eklenebilmektedir. Bir başka yöntem ise, konuşma penceresinde katılımcılar bölmesinde Daha Fazla Kişi Davet’e tıklanır ve listeden bir kişi seçilir. Tamam tuşuna basıldıktan sonra Skype Kurumsal kişiyi aramakta ve toplantıya eklemektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu