Snapchat Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Snapchat hesap silme işlemi, hesabını silmek isteyen kişilerin araştırdığı fakat net bilgiye ulaşamadığı bir işlemdir. Zamanında oldukça popüler olan Snapchat uygulaması, geçen süre içerisinde popülaritesini kaybetmiş ve birçok kişiyi hesabını silmeye yönlendirmiştir. Eğer siz de bu veya başka bir sebepten ötürü Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Snapchat Hesap Silme

Snapchat, sosyal medya platformlarına getirdiği yeni özelliklerle bilinen bir platformdur. Fakat tüm platformlar Snapchat üzerinde bulunan özellikleri kopyaladıkları için artık bu uygulamanın pek bir önemi kalmamıştır. Durum böyle olunca bu uygulamadan iz bırakmadan ayrılmak isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Snapchat hesap silme işlemi uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Snapchat resmî web sitesi üzerinden hesap silme işlemini birkaç dakika içerisinde, herhangi bir zorluk yaşamadan yapabilirsiniz. Fakat hesap silme işlemini yapmadan önce bu işlemin geri alınamayacağını unutmayın. Ve hesabınızı silmeden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi es geçmeyin.

Snapchat Hesap Silme
Snapchat Hesap Silme

Snapchat Hesap Silme İşlemi

Hesap silme işlemine başlamadan önce hesabınızın adını ve şifresini bildiğinizden emin olmanız gerekiyor. Eğer hesabınızın güvenlik yöntemi olarak telefonunuzu seçtiyseniz telefonunuzu yanında bulundurun, eğer e-posta koruması mevcutsa mail hesabınızı yan sekmede açın. Daha sonrasında aşağıdaki yöntemleri uygulamaya koyulabilirsiniz.

  • Tarayıcınız üzerinden Snapchat Hesap Silme sayfasına (https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account) ilerleyin.
  • Açılan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yap butonuna tıklayın.
  • Güvenlik yönteminize göre cihazınıza gelecek olan kodu girerek ilerleyin.
  • Açılacak olan sayfada bulunan “Hesap Sil” butonuna tıklayın.
  • İşlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan ve tamamladıktan sonra, hesabınız 30 günlüğüne dondurulacaktır. Bu dondurma işlemi, hesabınızı silmekten vazgeçmeniz halinde tekrar aktif hale getirebilmenize olanak sağlamaktadır. 30 günlük süreçte hesabınıza giriş yapmanız halinde silme işleminiz tamamen iptal olur ve tüm işlemleri tekrar yapmanız gerekir. Ama 30 gün içerisinde hesabınıza hiç giriş yapmaya çalışmazsanız, bu sürenin sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Snapchat Hesap Silme İşlemi
Snapchat Hesap Silme İşlemi

Bahsettiğimiz bu bilgilerin yanında hesabınızı de-aktif hale getirebileceğiniz başka bir yöntem bulunmamaktadır. Yalnızca hesabınızı dondurabileceğiniz veya tatil modu gibi hizmetler Snapchat içerisinde bulunmamaktadır. Umarız içeriğimiz sayesinde Snapchat Hesap silme işlemini tamamıyla anlamış ve uygulamayı başarmışsınızdır. Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu