Snapchat Hesap Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında yer alan Snapchat yaklaşık 1 milyardan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Bu uygulamaya Snapchat üzerinden kayıt olabildiğiniz gibi tekrar bu uygulama üzerinden ya da tarayıcı üzerinden de uygulamayı silebilmektesiniz.

Özellikle son zamanlarda Instagram uygulamasının yükselmesinin ardından Snapchat derin bir karanlığa gömüldü ve birçok kişi tarafından bu platform terkedilmeye başlandı. Peki, Snapchat hesap silme ve dondurma işlemi nasıl yapılır?

Snapchat Hesap Silme Ve Dondurma Nerden Yapılır?

Bu işlemler yalnızca Snapchat’ın resmi sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Snapchat’te yer alan hesaplar kısaca tek bir işlemle silinmekte ya da devre dışı bırakılmaktadır. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda sistem size belli bir süre vermektedir. Eğer ki sizler bu süre içerisinde hesabı geri almazsanız kalıcı olarak hesabınız silinir.

Snapchat Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aşağıda yer alan adımları takip ederek hesap silme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar için;

  • Snapchat uygulamasında yer alan hesap silme adlı sayfaya giriş yapın
  • Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adı ve şifreyi girin, ardından oturum aç yazısına tıklayın
  • Tekrardan kullanıcı adı ve şifre girin
  • Bu esnada hesaba bağlı olan telefon numarasına bir şifre gelecektir, gelen şifreyi girin
  • Çıkan ekranda yer alan hesap silme sekmesine tıklayın

İşlem tamamlandıktan sonra pencereyi kapatabilirsiniz. Bu adımlar ile aynı zamanda Snapchat hesabı da dondurulmuş olacaktır. Kısacası hesap 30 gün boyunca kapalı kalacaktır. Eğer ki bu süre sonunda hesabınıza hiç giriş yapmazsanız hesap silinmiş olacaktır.

Snapchat Hesabını Tekrar Nasıl Geri Alırım?

Snapchat hesabınızı dondurmaya başladığınız esnadan itibaren 30 gün içerisinde sistemi aktif ederseniz hesabınızı tekrardan geri alabilirsiniz. Böylelikle hesapta yer alan tüm videolar, fotoğraflar ve mesajlar silinmeden karşınıza çıkar. Bunun için tek yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifreniz ile Snapchat uygulamasına giriş yapmaktır.

Web Sitesi Üzerinden Snapchat Girişi

İlk olarak Snapchat web sitesini açın ve karşınıza çıkan sayfaya kullanıcı adı ve şifreyi girin. Böylelikle işlem tamamlanmış olacaktır. 30 günlük dondurma esnası sırasında tekrardan Snapchat uygulamasını aktif edebilmek için telefon, PC ve tablet tarayıcılarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu