Steam Açılmama Sorunu Ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle steam açılmıyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Steam, oyun dünyasının en ünlü ve en çok kullanıcıya sahip oyun platformdur. 2003’te dünyamıza giriş yapan Steam 17 yıldır birçok oyuncunun defalarca kullandığı ve kullanmakta olduğu bir platformdur. Fakat bunlar Steam’de sistemsel veya yazılımsal bari sorunlar yaşanmadığı anlamına gelmiyor. Günümüzde hala birçok kullanıcı bazı hatalarla karşılaşır. Biz de bunların belki de en önemlisi olan Steam’in açılmama sorununa değineceğiz.

steam acilmama sorunu

Steam Açılmıyor Sorunu ve Çözüm Yolları

DNS Sorunu: Farkında olmadan ya da isteyerek DNS değişikliği yapmış olabilirsin. İşte bu nedenle Steam açılmıyor olabilir. DNS ayarlarını kontrol ettikten sonra Steam’i açmayı tekrar deneyin. DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklinde değiştirmeniz sizi en güvenilir sonuca ulaştıracaktır.

Steam İşlemlerini Sonlandırma :Steam sonlandırdığınızı düşünebilirsiniz ama eğer teknolojiyle çok içe içe değilseniz bilemeyebileceğiniz bir konu var. O da Steam hala arka planda çalışıyor olabilir. Bunun çözümü çok basittir. Görev yöneticisini açın, bütün Steam işlemlerini teker teker sonlandırın ve Steam uygulamanızı tekrar açmayı deneyin. Oldukça basit görünen bu yöntem sorununuzu çözebilir.

Güncellemelerinizi Kontrol Edin: Eğer Windows işletim sistemini kullanıyorsanız çözüm tüm güncellemeleri kontrol etmekte olabilir. Başlat menüsünden ”Windows Güncellemeleri” diye aratmanız yeterli. Gelecek pencereden ”Güncellemeleri kontrol et” demeniz yeterli. Eğer eksik güncellemeler varsa hepsini yapıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız sorununuzu çözebilir.

Silip Yeniden Yükleyin: Belki de çok klasik görünen bu yöntem sorununuzu çözebilir. Bazen bir dosya elinizde olmadan silinmiş bu da uygulamanızın sağlıklı çalışmasına engel olabilir. Böyle bir durum olabilme ihtimalinden dolayı Steam uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yüklemek çözüm olabilir.

Yönetici Olarak Çalıştır: Normal olarak çalıştırıyor olmanız Steam’in bazı izinlere erişemiyor olma ihtimalini doğurabilir. Steam’in tam çalışabilmesi için tüm izinlere erişebilmesi gerekir. Böyle bir durumda uygulamanıza sağ tıklayarak ”Yönetici Olarak Çalıştır” demeniz bu izinleri Steam’e tanır. Çözümünüzü bu basit yöntem de sağlayabilir.

Steam Bakımda Olabilir: Steam uygulamasının rutin bakım günleri ve saatleri vardır. Bunları kontrol edin. Eğer bu saatlere denk geldiyseniz sorunun sizde olduğunu düşünebilirsiniz. Çevrenizden birine kontrol ettirip sorunun Steam’de veya sizde olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Steam Destek’e Ulaşın: Bu sorunların hiçbiri sizi çözüme ulaştıramadıysa sorununuzu Steam’e iletin. Tarayıcınızda ”Steam Destek” aratıp kolayca iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu