Steam Nedir? Steam Dili Türkçe Nasıl Yapılır?

Dünyanın geçtiği sıkıntılı dönemde milyarlarca insan eve kapanmıştır. Evde bir şekilde vakit geçirmek için de türlü türlü yollara başvurulur. Bu yollardan en başta akla geleni ise oyun oynamaktır. Bilgisayardan oyun oynamak çok zevklidir fakat oyunların lisanslı olması gerekir. Çünkü lisanslı olmayan oyun er geç hata verecektir. Bu durumu göz önünde bulunduran oyuncular da oyunu yapımcısından almanın en mantıklı karar olduğuna karar vermiştir. Steam‘de piyasadaki birçok oyunu lisanslı bir şekilde satın alıp oynayabileceğiniz bir dijital dağıtım ağıdır.

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation şirketinin 2003 yılında geliştirdiği dijital bir oyun dağıtım platformuna verilen addır. Steam kurulduğu günden bu yana birçok gelişmeye sahne olmuş ve şimdi de oyun sektörünün öncüsü olarak sektörde ipleri elinde tutan bir şirket halini almıştır. Steam piyasada bulunan oyunların birçoğunun haklarına sahiptir ve bu oyunları Steam’den alarak oynamak daha çok zevk verir. Steam sayesinde oyunlar daha kaliteli bir hâle bürünür.

steam nedir

Steam’i Özellikleri

Oyun sektörünün lideri olan Steam piyasada en çok tercih edilen dijital platformdur. Bu durumun oluşmasında birçok neden vardır. Bu nedenlerden en önemlisi ise Steam’in sahip olduğu özelliklerdir. Bu özellikler sayesinde oyun oynamak daha zevkli olur ve bilgisayarınız da korunur.

Steam’in özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • CD, VCD gibi şeyler gönderilmez ve oyunlarınız dijital bir platformda saklanır.
  • Oyunların lisansına sahip olan şirketten aldığınız için herhangi bir sorun çıkmaz ve oyunun zevkini sonuna kadar çıkarırsınız.
  • Neredeyse tüm oyunlar Steam’de mevcuttur.
  • Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirsiniz.
  • Oyun fiyatları sürekli indirime girer.

Steam dilini Türkçe yapmak da oldukça basittir.

Steam Dilini Türkçe Yapmak

Steam dili Türkçe nasıl yapılır, sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulmaya başlamıştır. Yabancı merkezli bir şirket olmasına rağmen her dili bünyesinde bulunduran Steam’de Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır. Steam dilini Türkçe yapmak için öncelikle “Settings” kısmına tıklanır. Ardından açılan pencerede “Inferface” kısmına tıklamak gerekir. Bu kısma tıkladıktan sonra açılan pencerede sağ üstteki menüden istediğiniz dili seçebilirsiniz. Dil değişiminin tamamlanması için Steam’i yeniden başlatmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu