Strateji ve Grup Oyunu Among Us Bilgisayarda – Mobilde Nasıl Oynanır?

Arkadaşlarınızla oyun oynamak oldukça eğlenceli ve güzel bir etkinliktir. Hele günümüzde hepimiz evlerde olduğumuz için arkadaşlarımızla vakit geçirebileceğimiz en iyi yöntem online platformlar olmuştur. Hem telefon üzerinden hem de bilgisayardan arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz birçok online oyun bulunmaktadır.

Bunlardan biri olan ve son zamanlarda oldukça hızlı bir yükseliş gösteren Among Us oyunu da bu oyunlardan biridir. Her model telefon ve bilgisayar ile oynayabileceğiniz Among Us oyunu ile arkadaşlarınızla sohbet edebilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bu yazımızda Among Us nedir ve bilgisayarda – mobilde nasıl oynanır gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ayrıca bakınız: Among us sabotaj nasıl yapılır?

Among Us Nedir? Konusu Nedir?

Among Us, basitçe katilin kim olduğunu bulma oyunudur. Oyun 4-10 kişi ile oynanabilir ve oyuna giren oyuncular arasından rastgele olarak 1 ile 3 arasında Impostor isimli sabotajcılar seçilir. Geriye kalan ekip Crewmate olarak adlandırılır ve asıl görevleri bulundukları haritadaki görevleri tamamlamak ve sabotajcıları bulmaktır. Sabotajcılar ise crewmate ekibinin işlerini aksatmaya ve onları oyun dışı bırakmaya çalışır. Bunu sahte görevler yaparak, görevleri sabote ederek ve kişileri öldürerek gerçekleştirebilirler. Bu oyun bir açıdan vampir köylü oyununa benzetilebilir.

Oyunda birden fazla harita bulunmaktadır ve arkadaşlarınızla aynı oyuna girme seçeneğiniz bulunmaktadır. Böylece bu oyunu ister tanımadığınız kişilerle isterseniz de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyun 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen, 2020 yılına kadar popülerleşmemiş ve normal bir oyun gibi izlenim sergilemiştir.

among us nasıl oynanır

Mobil Platformlarda Among Us Nasıl Oynanır?

Telefonlarınız üzerinden Among Us oyununu oynamak için sahip olmanız gereken ek bir donanım bulunmamaktadır. Ortalama bir telefon ve ortalama bir internet bağlantısı ile oyuna hemen girebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunu Android İşletim Sistemli telefonunuza kurmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz:

  • Google Play Store uygulamasına giriş yapın.
  • Arama kutucuğuna “Among Us” yazarak arayın.
  • En başta çıkacak olan oyuna tıklayın ve yükle tuşuna tıklayın.
  • Oyun yüklendikten sonra oyunun simgesine tıklayın ve giriş yaparak oynamaya başlayın.

Oyunu iOS işletim sistemli bir telefonda oynamak için ise yapmanız gerekenler:

  • App Store uygulamasına tıklayın.
  • Arama kutucuğuna “Among Us” yazarak arayın.
  • En başta çıkan oyuna tıklayın ve indirin.
  • Oyun yüklendikten sonra giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.

Mobil platformda Among Us oyununu oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Fakat oyun içerisinde reklamlarla karşılaşabilmek mümkündür. Bunu daha sonra isteğinize göre belli bir ödemeyle kaldırabilirsiniz.

Bilgisayar platformunda Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us oyunu bilgisayar üzerinde herhangi bir sistem gereksinimine ihtiyaç duymamaktadır. En kötü bilgisayarda bile bu oyunu gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz. Bu açıdan incelendiğinde birçok kişi tarafından neden tercih edildiğini daha iyi anlayabiliriz. Oyunu Steam üzerinden 10,50 Türk lirasına satın alabilirsiniz. Bilgisayar platformunda oyunu online bir şekilde ücretsiz oynamanız mümkün değildir. Oyunu Steam kütüphanenize ekledikten sonra 250MB boyutunda bir yükleme yapılacak ve daha sonra oyuna giriş yapabileceksiniz. Mobil ve bilgisayar platformundan giriş yapan tüm oyuncular beraber oynayabilir ve eğlenceli vakitler geçirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu