Blog

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Nasıl Yapılır? Turkcell, TurkTelekom ve Vodafone

Turkcell, TurkTelekom ve Vodafone Meşgulken arayanı görme özelliği sayesinde biri ile konuşurken gelen aramanın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Eskiden biri ile konuşurken bizi arayana, aradığınız numara meşgul lütfen daha sonra tekrar deneyiniz gibi bir cümle ile telefon kapanmaktaydı.

Meşgulken arayanı görme özelliği ile siz telefonda konuşurken biri sizi aradığında o kişiye, aradığınız kişi başkası ile görüşüyor lütfen bekleyiniz gibi bir cümle söylenmektedir ve siz o kişinin aradığını telefonunuzun ekranından kolaylıkla görebilirsiniz. Telefon operatörlerinin hemen hemen hepsinde bu özellik kullanılmaktadır.

Meşgulken arayanı görme özelliğinin diğer adı çağrı bekletme servisi olarak da geçmektedir. Meşgulken arayanı görme özelliğinin nasıl aktif edileceğine bakalım.

Turkcell, Turktelekom, Vodafone Meşgulken Arayanı Görme Aktifleştirme

telefon meşgulken arayanı görme

Meşgulken arama özelliği ile günümüzde biz meşgulken bizi arayan insanları görebilmemiz oldukça rahat ve kolaydır. Telefon meşgulken arayanı görme nasıl yapılır? Türkcell, Türktelekom ve Vodafone hatları için bu işlemin nasıl yapılacağını birlikte inceleyelim.

Turcell, Türktelekom ve Vodafone Meşgulken arayanı görme:

  • Telefon meşgulken arayanı görme aktif etmek için öncelikle telefonunuzun klavye bölümünü açın.
  • Tuşlama alanının olduğu bölüme *43# kodu girin gelen ekranda aktifleştirmiş olduğunuz özellik ile karşılaşacaksınız ardından tamam diyebilirsiniz.
  • Yukarıda girmiş olduğumuz kodun çalıştığını test etmek için *#043# kodunu yazıp inceleme yapabilirsiniz.
  • Yukarıda yapmış olduğunuz meşgulken arayanı görme özelliğini pasif hale getirmek yani iptal etmek için #43# kodunu tuşlamanız yeterli olacaktır.

Bu sayede saymış olduğumuz Türkcell, Türktelekom ve Vodafone GSM operatörleri aracılığı ile meşgulken arama özelliğini aktifleştirmiş oluruz. Meşgulken arayanı görme, bunun yanı sıra arayan kişinin telefonuna cevap vermek için de kullanılmaktadır. Görüşme yaptığınız esnada bu özellik sayesinde arayan diğer kişinin bildirimi sinyal sesi olarak telefonunuza gelir.

İlk yaptığınız konuşmayı bekleterek diğerine cevap verme özelliği yanı sıra telefonda biriyle konuşurken başkasını arayarak konuşma fırsatı da verir. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen bu özellik son zamanlar da çok popüler hale gelmiştir. Hemen hemen herkes bu özellikten faydalanmaktadır.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı