Ana Sayfa Blog Telefon Rehberim Silindi Rehber Kurtarma Yöntemleri

Telefon Rehberim Silindi Rehber Kurtarma Yöntemleri

Telefon rehberim silindi nasıl geri getirebilirim; Birçok nedenle telefon rehberi silinebiliyor. Bazen bir hatayla, bazen ise mecbur kalınarak telefon rehberleri sıfırlanır. Bu şekilde herhangi bir nedenle silinen/sıfırlanan telefon rehberini geri getirmek adına internet ortamında yüzlerce yoldan bahsedilmiş. Ancak maalesef bu bahsedilen yöntemlerin birçoğu işe yaramıyor.

Telefonun marka ve modeli ne olursa olsun eğer rehberiniz silindiyse ve eğer telefonunuzda kullanılıyorsa ilk seçenek olarak senkronize edilen platformlara yani Facebook, Google gibi platformlara bakmak olacaktır.

Senkronize işlemi bu gibi programlarda gerçekleştiyse rehberi kurtarmak oldukça basit olacaktır. İkinci ve son kurtarma seçeneği ise yazılım/program kullanmaktır. Bunların dışında alternatif bir yol şimdilik maalesef bulunmuyor. Ancak bu iki yöntemden biri mutlaka işinize yarayacaktır.

Telefon Rehberim Silindi; Gmail ve Facebook

Eğer kullandığınız cihaz akıllı bir telefon ise ve Gmail üzerinden gerek kurulum aşamasında gerek sonradan senkronize işlemi gerçekleştiyse silinen rehberi kurtarma işleminizi buradan kolayca halledebilirsiniz. Aynı şekilde kullandığınız Facebook hesabı üzerinden bir senkronizasyon gerçekleştiyse buradan da silinen telefon numaralarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Facebook da silinen rehberinizi geri getirmek için izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

 1. Messenger uygulamasını açın.
 2. Sol üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın.
 3. Açılan sekmede “Kişiler” seçeneğine tıklayın.
 4. Açılan sekmede “Kişileri yönet” seçeneğini tıklayın. Şayet Facebook’a üye olurken cep telefonunuzdaki kişileri senkronize ettiyseniz silinen rehberinizi ve kişileri burada göreceksiniz.

Android Telefonlarda Silinen Rehber Nasıl Geri Getirilir?

Samsung Galaxy, LG, HTC, Sony Xperia, Casper, Asus Zenfone, Asus, Black Berry, Vestel Venus gibi akıllı telefonlardan birini kullananlar için bir alternatif daha bulunmakta. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Öncelikle herhangi bir bilgisayardan Gmail hesabınızda oturum açın.
 • Açılan mail sayfasında sol üstte bulunan Gmail yazısına tıklayın.
 • Açılan sayfada sol altta olan “Değişiklikleri geri al” butonuna tıklayın. Rehberin silinme zamanına göre bir tarih belirletin ve onayla butonuna tıklayın.
 • Son olarak telefonunuz internete bağlıyken kişilerden numaraların geri gelip gelmediğini kontrol edin. Bu geri yükleme işlemi sonlandığında ekranın üst kısmında bildirim görüntülenir.

iPhone’da Silinen Telefon Numaraları Nasıl Geri Getirilir?

telefon rehberim silindi

iPhone telefonlar için rehber geri getirme işlemini kısaca anlatacağız. Yapılacak işlemler oldukça basit. iPhone’da “silinen numarayı geri getirmek” ya da “sıfırlanan rehberi geri getirmek için” iCloud’u kullanmanın en hızlı, kolay ve sorunsuz yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Rehberinizi kolayca geri getirmek için bahsettiğimiz adımları izlemeniz yeterlidir.

 • Akıllı telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Buradan iCloud’a girin. Kişiler butonu kapalı konumda değilse buradan kapatın.
 • Ekranda beliren ” iPhone’umda Tut ” seçeneğini işaretleyin.
 • Ardından Kişileri’i açık konuma getirin.
 • Uyarı ekranında çıkan “Birleştir” seçeneğine tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bu işlemden sonra iPhone rehberinizden silinen kişiler geri gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Radyasyon Nedir? Radyasyonun Zararları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlerle radyasyon nedir ve radyasyonun zararları nelerdir konusuna değineceğiz. Teknoloji sayesinde pek çok gelişme ortaya çıkmıştır. Bu durum sonucunda insanlar,...

Bilgisayarda Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Adım Adım Anlatım

Bugün sizlerle modem wifi şifresi nasıl değiştirilir konusuna değineceğiz. Çağımızın gelişen teknolojilerinin en büyüğü elbette internettir. Bizler de internete ulaşmak için dünyadaki...

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemi dünyada en çok kullanılan bilgisayar sistemidir. Bu yüzden en iyi performansa gelmesi için sürekli güncelleme yapılıyor. Windows doğrudan Microsoft'un...

instagramda Beğeni Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Günümüzde tüm sosyal medyada olduğu gibi İnstagram platformunda da çeşitli sorunlar yaşamaktayız. İnstagramda yaşadığımız bu sorunlardan birisi de "instagramda beğeni yapamıyorum" sorunudur....

Son Yorumlar