Telefona İkinci Whatsapp Nasıl Kurulur?

Bu yazımızda sizlerle telefona ikinci whatsapp nasıl kurulur konusuna değineceğiz. Günümüz teknolojisinin geldiği son noktalardan birisi de iletişim noktasında gelinen çığırdır. Eskiden olduğu gibi telefon görüşmeleri için günlerce beklemeye, telefon bağlanması için aylarca sıra beklemeye gerek yok.

Önceden her evde tek telefon bulunurken, şimdi neredeyse herkesin kendine ait telefonları bulunmaktadır. Hatta bazılarının ayrı hatları da mevcuttur. Haberleşmenin en kolay ve en ucuz yollarından birisi WhatsApp uygulamasıdır. Bu uygulama günümüzde neredeyse her ülkede kullanılmaktadır.

Çift Hatlı Telefon Markaları

Çift hat destekli akıllı telefon kullanıcıları bu yöntemi rahat bir şekilde uygulamaları mümkündür. Bu uygulama IOS kullanıcıları için şu anda mümkün değildir. Öncelikle çift hat kullanılan telefonlar ile başlayalım.

Çin telefon üreticileri bu konuda birçok yenilikte bulunmuşlardır;

  • Huawei, Oppo ve Çin’in Apple’si diye bildiğimiz Xiaomi bu markalar çift hatlı WhatsApp kullanımını desteklemektedir.
  • Huawei Mate 10 Pro’nun EMUI arayüzünde App Twin (ikiz uygulama) ismiyle adlandırılan ve çift sim kart destekli olan bu cihaz Xiaomi de Dual Apps olarak geçmektedir. Clone App ise Oppo ya verilen isimdir.

Bu marka telefonlardan kolaylıkla ikinci hayatinizi ekleyebilirsiniz.

İkinci Whatsapp Nasıl Kurulur ; Uygulamayı Telefona İndirme

telefona ikinci whastapp

Telefona ikinci Whatsapp nasıl kurulur ; Sayılan bu 3 marka telefondan birini kullanıyorsanız eğer, önce yapmanız gereken şey Play Store uygulamasından WhatsApp uygulamasını telefona yüklemeniz gerekiyor. Cihaza bağlı olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden App twin, Dual apps veya Clone app seçeneklerinden birini tıklayın. Yapacağınız uygulamanın kopyasını buradan seçin. Kopya uygulamasından sonra kullanmak istediğiniz ikinci hat numarayla da kopya uygulaması yapmanız gerekiyor. Bu uygulamayı gerçekleştirirken ikinci sim kart hattının telefonda takılı olması gerekmektedir.

Bir Diğer Uygulama Yöntemi

Ayrıca Samsung Galaxy Note8’de de Dual messenger özelliğine sahiptir. Bu uygulamanın kopyası bu telefonda olan özellik olduğu için kopya oluşturulabiliyor. Bu uygulama için mesaj uygulama bölümündeki işarete uzun basarak ekranda çıkan ikinci uygulamayı indir seçeneği tıklanmalıdır.

Otomatik olarak uygulama Dual messenger uygulama logosu oluştuğu için uygulamalar birbirine karışmıyor. Ayarlar bölümünden kopyalamak istediğiniz özelliği seçin Galaxy A (2017)ve Galaxy J (2017) modellerinde bu uygulama mevcuttur.

Üçüncü Parti Uygulaması

Bir diğer yöntem ise telefon yazılım olarak kopya uygulamayı kabul etmiyorsa üçüncü parti uygulamasından destek alın. Parallel space ve benzeri uygulamaları Play Store’dan indirerek kullanmak mümkündür.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri deneyerek ikinci whatsapp nasıl kurulur sorusuna aradığınız cevabı bulmuş olacağınızı düşünüyoruz. Şayet ikinci whatsapp’ı telefona kuramadıysanız yoruma yazarak yardım isteyebilirsiniz.

En Hızlı DNS Adresleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu