Telefona Whatsapp İndiremiyorum Sorunu ve Çözüm Yolları

Modern çağ ile birlikte birçok platform geliştiriliyor ve biz kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu uygulamaların en popülerlerinden biri mesajlaşma uygulaması Whatsapp. Artık hemen hemen herkes bu uygulamayı kullanıyor. Dilediği kişiye mesaja atabiliyor, sesli arama yapabiliyor.

Bunların yanında ise görüntülü arama yapma imkanı oluyor. Ancak bazen akıllı telefonumuza Whatsapp uygulamasını yüklerken sorunlar yaşanabiliyor. Telefona Whatsapp indiremiyorum sorunu ve çözüm yolları konusunu işleyelim.

Whatsapp indiremiyorum İnternet Bağlantısı Problemi

Whatsapp indiremiyorum

Bildiğimiz üzere mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp internet yoluyla indiriliyor. İndirme işlemi yapabilmek için Google Play Store ya da Apple Store hesabınızın olması gerekiyor. Eğer ki indirme işlemi başladıktan bir süre sonra işlem duruyorsa internet sıkıntınız olabilir.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey indirmeyi iptal etmektir. Ardından modeminizi kapatıp açmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirme işlemini tekrar başlatmalısınız. Büyük olasılıkla indirme sorununuz düzelecektir.

Telefon İle Whatsapp Uygulaması Arasında Uyum Problemi

Uzun zamandır kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Whatsapp, yeni gelen güncellemeler doğrultusunda biraz fazla yer kaplayabiliyor. Bu durum eski telefonlarda indirme sorunu yaratabiliyor. Yapmanız gereken tek işlem yeni bir akıllı telefon almak olacaktır. Yeni telefonunuzu aldığınız zaman kolayca uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz. (Whatsapp Duvar Kağıtları)

Hata Kodu Sorunu

Whatsapp uygulamasında yaşanan en büyük sorunlardan biri de hata kodudur. Gelen şikayetlerin büyük bir kısmını bu hata oluşturmaktadır. Bu sorunu düzeltmeniz aslında çok basittir. Yapmanız gereken ilk işlem Google Play Store hesabınızdan çıkmak olacaktır. Ardından telefonunuzu kapatın ve tekrar açın. Telefonunuz açıldıktan sonra Google Play Store hesabınıza giriş yapın. Son işlem olarak ise Whatsapp uygulamasını telefonunuza indirin. Bu şekilde hata kodu sorununuz düzelecektir.

Apk Dosyaları İle Çözüm

Eğer ki yukarıda bahsettiğimiz çözüm yollarından hiçbiri işe yaramadıysa geriye yapılacak tek bir seçenek kalıyor. İnternet üzerinde bulunan ” APK ” dosyalarından birini telefonunuza indirmelisiniz. Ardından telefonunuza inen dosyayı kurmalısınız. Bu şekilde Whatsapp yükleme sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Akıllı telefonlarımız için geliştirilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Sizler de Whatsapp indiremiyorum sorunu yaşıyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu