Telefonda Konferans Görüşme Nasıl Yapılır?

Konferans görüşme; birden çok bireyin, farklı telefonlar üzerinden ortak bir konuşmaya dahil olması durumuna verilen genel isimdir. Telefon ile konferans görüşmesi yapmak için gerekli olan durumlar ve izlenmesi gereken adımlar söz konusudur.

Ayrıca bakınız: Skype ile konferans görüşme nasıl yapılır?

Telefonda Konferans Görüşme Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Telefonda konferans görüşme yapmak için temin edilmesi gerekenler vardır. İlk olarak bu gerekenlerin temin edilmesi gerekir. Bu sayede telefon üzerinden konferans görüşme yapılabilir.

Gerekenler:

  • Birden fazla bireyin kullanacak olduğu cihaz
  • Konferans görüşmesi yapmak isteyen bireyin kullanacak olduğu cihazda yeteri kadar dakika bulunması
  • Konferans görüşmesine alınacak olan hatların, operatörleri tarafından bu durum için onayı
  • Konferans yapacak olan cihazın, çağrı birleştirme özelliğinin olması

Başlıca, gerekenler bu şekilde ifade edilebilir.

Ayrıca konferans görüşmeleri yapmak için izlenmesi gereken adımlar vardır ve uygulama sırasına dikkat edilerek işlem yapılır.

konferans görüşme 2

Telefonda Konferans Görüşme Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

Telefonda konferans görüşme yapmak için, ilk olarak bir birey aranır. Daha sonra o kişi hat üzerinde bağlı olarak kalırken, başka bir bireyin aranması sağlanır. Konferans görüşmesi yapılmak istenen birey sayısına ulaşana kadar aynı işlem tekrar edilir. Bu süre boyunca diğer bireylerin hat üzerinden ayrılmaması sağlanır. Daha sonra, yeterli kişiye ulaştığı zaman ‘çağrıları birleştir‘ kısmı tercih edilerek konferans görüşmesi yapılmış olur.

Telefonda Konferans Görüşme Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Telefonla konferans görüşmesi yapılırken, arama yapan bireyin dakika sınırından; arama yapılan birey sayısı ve toplam görüşme sayısının çarpımı kadar dakika kullanılmış olacaktır. Ayrıca, konferans görüşmeleri yalnızca sesli olarak değil; görüntülü konuşma ile de yapılabilir.

Telefon üzerinden yapılacak olan konferans görüşmelerinde belirli kişi sınırları olur. Bu sınır; sesli arama yöntemi ile yapılan konferansta, görüntülü arama yöntemiyle yapılan konferansa oranla daha yüksektir. Tüm bireylerin konferansa aktarılması işlemi, kişi sayısına bağlı olarak değişim göstermekle birlikte; genel olarak uzun süren bir işlem değildir.

Bir kişinin konuşması diğer bireylere aynı anda gideceği için, sırayla konuşulması gerekir. Bu sayede sesler karışmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu