Telefonum Kayboldu! Whatsapp’tan Çıkış Nasıl Yapılır?

Telefonunuz mu kayboldu ve Whatsapp’tan çıkış nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz? Bu yazımızda istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Günlük hayatın vazgeçilmez haline gelen telefonları kaybetmek elbette herkesi üzer. Ancak kaybolduktan sonra özellikle Whatsapp başta olmaz üzere kapatılması gerekmektedir.

Aksi takdirde yaşanılan üzüntü telefonun kötü niyetli kişilerce bulunması durumunda daha da artacaktır. Birçok kişisel bilgiyi içinde barındıran ve kişilerin mahrem görsellerinin bulunduğu Whatsapp için güvenlik alınmadığı takdirde önemli sorunlar ortaya çıkacaktır.

Ayrıca bakınız: whatsapp hesap silme nasıl yapılır?

Whatsapp’tan Çıkış Nasıl Yapılır ; Hangi Yolları İzlemeliyim?

Kaybolan telefonundaki Whatsapp hesabından çıkış yapmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki 2 işlemden birisini yaparak hesaplarını etkisiz hale getirebilirler.

Whatsapp çıkış :

  • SIM kart kilitleme
  • support@whatsapp.com adresine e-posta göndermek

Yapılan bu işlemlerde SIM kart kilitlendiği zaman telefon Whatsapp kullanımına onay vermeyecektir. Bu işlem operatörlerin müşteri hizmetlerinden yapılmaktadır. İşlem sonrası ise aynı numara üzerinden yeni bir kart talebinde bulunanlar Whatsapp’larını tekrar aktif hale getirerek kullanmaya devam edebilirler. Mail adresine gönderilecek mesaj da ise hesabımı devre dışı bırakın cümlesi ile birlikte telefon numaralarını yazan kullanıcılar kesinlikle sonuç alacaklardır.

Telefonum Kayboldu Whatsapptan Cikis Nasil Yapilir 2
whatsapp’tan çıkış nasıl yapılır

Kaybolan Telefonlardan Whatsapp’ı Tamamen Silmek Mümkün Mü?

Akıllı telefon kullanıcılarının ilk indirdikleri uygulama olan Whatsapp hiçbir şekilde telefonlardan silinmemektedir. Sadece pasif hale getirilmenin mümkün olduğu bu uygulamadan çıkış yapıldığında da 2. bir kişi kişisel bilgilere kesinlikle ulaşamaz. Bu durumda kullanıcı için ortada herhangi bir tehlike kalmadığı anlamına gelmektedir.

Çıkış Yapıldıktan Sonra Gelen Mesajlar Ne Olur?

Kaybolan telefonlardaki hesaplarını yeni hat ile aktif hale getiren kullanıcıların hesaplarına gelen Whatsapp mesajları beklemededir. Yeni kartta hesap aktifleştiği zaman ise mesajlar otomatik olarak kullanıcıya gelecektir.

Whatsaap Ne Kadar Süre İşlem Yapılmadığında Kapanır?

Whatsapp’ı kapatmak mümkün olmasa da bu uygulama için işlemsiz otomatik kapatma süresi mevcuttur. Toplamda 30 gün art arda işlem veya giriş yapmayan kullanıcıların hesapları kapanır. Telefonlarını kaybedenlerinde yeni bir hesap açarak her şeye sıfırdan başlamamak için bu süre zarfı geçmeden mutlaka yeni bir hat üzerinden aynı numarayla Whatsapp hesaplarını aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca 30 gün içinde aktif hale getirilen hesaplarda grup sohbetleri de aktif olarak kalmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu