Telegram’da Telefon Numarası Gizleme

Telegram, Whatsapp gibi bir mesajlaşma platformudur. Fakat Telegram sahip olduğu kitle ve farklı özellikleri ile Whatsapp’tan ayrılmaktadır. Örneğin yüzlerce kişinin içerisinde bulunduğu gruplara katılabilir ve birçok kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Yani Telegram üzerinde yalnızca arkadaşlarınızla değil, binlerce kişi ile aynı anda sohbet edebilmeniz mümkündür. Hal böyle olunca bazı durumlarda numaranızı paylaşmak istememeniz gayet doğaldır.

Eğer siz de numaranızı gizlemek ve başkalarının erişmesini engellemek istiyorsanız Telegram’da numara gizleme özelliğini kullanmalısınız. Bu içeriğimizde Telegram uygulamasında telefon numarası gizleme işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Telegram Mesajlaşma

Telegram ne kadar gizliliği önemse de genel planda herkesin birbiriyle iletişim kurmasını amaçlayan bir aplikasyondur. Whatsapp gibi sadece numarasına sahip olduğunuz kişilerle iletişim kurmakla sınırlı değildir. Ayrıca içerisinde binlerce kişinin bulunduğu gruplara katılmak Telegram’da mümkündür.

Hal böyle olunca telefon numaranızı binlerce kişi ile paylaşmak sizin için büyük bir sorun yaratabilir. Siz de böyle düşünüyorsanız numaranızı gizlemenin bir yöntemi olup olmadığını araştırıyorsunuz demektir. İyi bir haber vermek gerekirse, Telegram’da numaranızı çok basit bir şekilde gizleyebileceğinizi söyleyebiliriz.

Bu işlemi yapmanız Telegram’da telefonunuzun silindiği anlamına gelmemektedir. Yine tüm telegram ayarlarınız ve mesajlarınız numaranız üzerinde barındırılmaktadır. Bu yüzden numaranızı tamamen kaldırmanızın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Yalnızca numaranızı diğer kişilere gizleyebilmeniz mümkündür.

Telegram Mesajlaşma
Telegram Mesajlaşma

Telegram Telefon Numarası Gizleme

Burada bahsedeceğimiz numara gizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra kimse sizin telefon numaranızı göremeyecektir. Böylece istediğiniz gruba rahatça katılabilirsiniz. Ayrıca isterseniz daha sonra tekrar numaranızı görünür kılabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan Telegram uygulamasına girin.
  • Sol üstte bulunan menü butonuna tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar” yazısına dokunun.
  • Bu sayfa içerisinde “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesini bulun.
  • Açılan sayfadan “Telefon Numarası” yazısına tıklayın.
  • Buradan “Hiç Kimse” seçeneğini seçin ve kaydederek çıkın.

Bu işlemden sonra telefon numaranız kimse tarafından görüntülenemeyecektir. Hiç kimseyi seçmeniz halinde arkadaşlarınız bile numaranızı görüntüleyemez. İsterseniz daha sonra aynı sayfaya girerek ayarları değiştirebilirsiniz.

Umarız siz de içeriğimiz sayesinde Telegram telefon numaranızı diğer kişilere nasıl gizleyebileceğinizi anlamış ve uygulayabilmişsinizdir. Hem numaranızın hem de sizin güvenliğiniz açısından numaranızı herkesle paylaşmayın ve Telegram gibi uygulamalarda kısmen de olsa gizleme işlemlerini uygulamayı unutmayın.

Ayrıca whatsapp mesajları telegrama taşıma konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu