Sosyal Medya

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle tiktok canlı yayın nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Son günlerde oldukça popüler bir hale gelen Tiktok nedir bu uygulamadan çok kısa bahsedelim. Öncelikle Tiktok uygulaması, tamamen evrensel videoların olduğu ve bir topluluk olarak bilinmektedir.

Tiktok uygulaması sayesinde çekeceğiniz tüm anlarım ölümsüzleştirebilirsiniz. Hatta bu çektiğiniz anları da dünya çapında herkesle paylaşabilirsiniz. Tiktok uygulamasının video kısmında efekt bölümleri bulunmaktadır. Yapacağınız etiket ve çıkartmalar ile çektiğiniz videolar hem daha eğlenceli hem de daha farklı türde olacaktır.

Tiktok uygulaması, 2017 yılında ByteDance tarafından Çinli bir firma desteğiyle kurulmuştur. Başta Musical.ly olarak karşımıza çıkan uygulama, ardından Tiktok olarak yerini almıştır. Hatta bu uygulama öncesinde oldukça popüler olan Vine’la da çok fazla benzetilmektedir.

Ancak bazı farklılıkları bulunmaktadır. Bunda minimum 15 saniye ve maksimum 1 dakika kadar videolar çekebilirsiniz. Peki, gelelim asıl konumuza. Tiktok’da videoyu nasıl çekeceksiniz ve Tiktok canlı olarak nasıl uygulayacaksınız? Şimdi sizlerle bu detayları paylaşalım.

Tiktok Video Çekme

Çok kısa olarak Tiktok video çekme işlemi nasıl gerçekleştirilir bundan bahsedelim.

  • Öncelikle uygulama da hız ayarları bulunmaktadır. Bu alan ile videolarınızı hızlı veya yavaş çekebilirsiniz.
  • Video da 4 numaralı buton ile renk efektleri uygulayabilirsiniz.
  • 5. Buton ile videolarınız zamanla ayarlarını yapabilirsiniz.

Ayrıca video çekebilmeniz için parmağınızın düğmede basılı olması gerekmektedir. Ancak zamanla bu durumdan bizleri kurtarmaktadır.

Peki, canlı bir şekilde bu videoları nasıl çekeceksiniz? Şimdi detaylarıyla sizlere bu konuyu aktaralım.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sosyal medya da birçok uygulamada canlı özellik bulunmaktadır. Tabii ki Tiktok uygulamasında da bu özellikler bulunmaktadır. Ancak bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bunun için video ekleme yerinin yanında live butonuna basmalısınız. Şu soruna takılabilirsiniz, takipçi sayınızın en az 1000 kişi olması gerekmektedir. Böylece zamanlayıcı özelliğini de kurarak canlı şekilde videolarınızı çekebilirsiniz.

Hatta takipçilerinizi daha da arttırarak Tiktok fenomeni olarak canlı yayınlar düzenleyebilirsiniz.

Bazı insanlar belli takipçiye ulaşma konusunda yeterli oranda olamadığı için bunu uygulama sorunu olarak nitelendirmektedirler. Ancak bu tamamen uygulamanın politikası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.