TikTok Cüzdan Nedir? [TikTok Wallet]

Wallet diğer adı ile Tiktok cüzdan, Tiktok uygulamasında kullanılan bir depolama alanıdır. Bu cüzdanda uygulama içinde hediye gönderimi yapılmaktadır. Bağış yapma işlemi için satın alınan jetonlarda yine bu cüzdan içinde depolanmaktadır. Canlı yayında hediye edilen jetonların tutarı cüzdan içinde depolanarak saklanmaktadır. Ayrıca TikTok onaylanmış hesap nasıl yapılır konusu da dikkatinizi çekebilir.

Tiktok Cüzdan Açma

Tiktok cüzdanı açmak içi izlenecek yollar oldukça kolay bir şekilde takip edilebilir. Sistemde cüzdan açmak için ilk olarak bir Tiktok hesabınızın bulunması gerekir.

Bu hesabı açtıktan sonra sistemde yapılacak işlemler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Tiktok uygulamasına girme
  • Uygulama profilinize girme
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklama
  • Cüzdan kısmından seçenekleri işaretleme

Bu adımlar takip edilerek basit bir şekilde Tiktok cüzdanı alınmaktadır. Cüzdan seçiminden sonra toplam jetonlar ve satın alma seçenekleri görülebilir.

tiktok cuzdan

Tiktok Cüzdan Jetonu

Uygulama içi bağış yapma ve hediye gönderme gibi işlemlerde sanal para olarak Tiktok jetonları kullanılmaktadır. Aslında bu jetonlar bir nevi sanal paradır. Bu jetonlar Tiktok cüzdan bölümünden satın alınmaktadır.

Tiktok Cüzdan Nerede Kullanılır?

Tiktok cüzdanları uygulama içinde pek çok alanda kullanım sağlar. Uygulamada hediye gönderimi yapmak isteyenler u cüzdanlardan faydalanarak jeton aracılığı ile hediye göndermektedir. Aynı şekilde canlı yayınlarda jetona karşılık gelen tutarlarda bu cüzdan içinde saklanmaktadır.

Tiktok Jeton Ne İşe Yarar?

Ülkemizde kullanıcı sayısı bir hali fazla olan Tiktok uygulamasında uygulama içi pek çok özellik bulunmaktadır. genç kuşak arasında bir çığ gibi büyüyen uygulamada hediye gönderimi ya da bağış gibi işlemleri kolaylaştıracak özelliklerde bulunmaktadır. Bu gibi işlemlerde Tiktok jeton kullanımı kolaylık sağlar. Sanal para olarak kullanılan jetonlar Tiktok cüzdanlarında depolanmaktadır. Buradan istenilen durumlarda hediye gönderimi yapılabilir.

Tiktok uygulamasında jeton kazanımı da gerçekleşmektedir. Burada kazanılan jetonlar kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Kullanım aşamasına kadar kazanılan jetonlarda yine cüzdanlarda saklanmaktadır. Fakat bu jetonların nasıl satılacağı konusunda uygulama net olarak bilgi vermemektedir. Ayrıca jetonların ticaretinin yapılı yapılmayacağı ile ilgili de kesin bilgiler yer almamaktadır. Uygulama bu konularda kullanıcılar için net bilgileri en azından şu an için vermemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu