TikTok Hediye Puan Nasıl Kazanılır? TikTok Para Kazanmak

Ülkemizde özelikle genç nesil tarafından rağbet gören Tiktok uygulamasında hediye puanlar da yer almaktadır. Yeni akım sosyal medya platformunda hediye puanlar bir nevi para olarak görülmektedir. Sanal para olan TikTok hediye puan kazanmak ise uygulamada yer alan bazı işlemlerin yerine getirilmesi ile sağlanır. Günümüz şartlarına bakıldığında TikTok da para kazanmak pek de kolay olmamaktadır.

Ayrıca bakınız: Tiktok hediye fiyatları

Tiktok Yatırımı Yapmadan Hediye Puan Kazanılır Mı?

Uygulama içinde aslında her kullanıcı için para kazanma imkanı bulunmaktadır. Yani platformda hesabı bulunan herkes uygulamadan bir şekilde hediye puan kazanabilir. Siz de uygulamada bir yayıncıysanız ve günlük Tiktok android ya da İOS uygulaması kullanıyorsanız kazançların sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olma imkanınız bulunuyor. Platformda bu kazanım için yatırım yapma gibi seçenekler de bulunmuyor.

tiktok para kazanmak

Tiktok’ta Ne Kadar Hediye Puan Kazanabilirim?

Uygulama içinde kazanım konusunda kesin bir sınır yer almıyor. Uygulamayı kullanım şeklinize göre kazanılan puanlar değişiklik göstermektedir. Ayrıca kazanım için bir üst sınır yer almaktadır. Hediye puan kazanımı 100 ile 1000 arasında değişkenlik göstererek kazanılabilir. Ayrıca uygulamada Tiktok kullanıcılarının size hediye gönderimi de sağlanmaktadır.

TikTok Canlı Yayın İle Para Kazanmak

Hediye göndermek ise şimdilik anca canlı yayın yapmak ile mümkündür. TikTok da canlı yayın açmak için en az 1000 takipçiye ihtiyacınız bulunmaktadır. Diyelim yeteri sayıda takipçi kazandınız ve canlı yayın açtınız. Canlı yayına katılan takipçileriniz size hediye gönderebilir. Peki bu hediyeler ne gibi hediyelerdir?

Yukarıda bahsedilen hediyeler TikTok canlı yayın sırasında gönderilebilmektedir. Elbette bu hediyeleri alabilmek için de kullanıcılar TikTok hesaplarına bakiye yüklemesi yapmaları gerekmektedir.

Diyelim canlı yayın açtınız ve yukarıdaki hediyelerden almaya başladınız. Peki nasıl paraya çevireceksiniz. İşte burada TikTok uygulaması devreye giriyor. TikTok bu hediyeleri sizden satın alıyor, tabi ki sattığı fiyattan daha aşağı bir fiyata ve sizin hesabınıza TL olarak yüklüyor. Sizde bu parayı kendi hesabınıza transfer ediyorsunuz. Böylece sistemde kapsamlı bir hediye sistemi ile kazanç sağlamak mümkün olacaktır. Fakat bunun için aktif ve fenomen kullanıcı olmak önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tiktok Ödeme Sistemi

Tiktok uygulamasını kullananlar sitemden sanal para alabilmektedir. Uygulama içinde belirli performansın sağlanması ve beğenilerin gelmesi ile hediye puanlar için kullanım ortamı kullanılmaktadır. Sistemde gelen beğeniler ile diri performans ekranlarında görünen simgeleri satın almak için sanal paralar kullanılmaktadır. Ve bu paralar TikTok cüzdan da saklanmaktadır. 

Tiktok Fenomenleri Hediye Puan Kazanımı

Tiktok uygulamasında açılan yeni bir hesapta çekilen videoların görünür olması doğal bir süreç olarak işliyor. Sistemde reklam olmadan ya da çalışma yapmadan videoların pek çok kişi tarafından izlenmesi o kadar da basit değil.

Sistemde fenomenlik için;

  • İçerik dışı videolar çekilmesi
  • Kıyafet tarzınızdan dinlediğiniz şarkılara kadar her ayrıntı
  • Komiklik
  • Yakışıklılık ve güzellik
  • Özgün videolar
  • Gibi her detay etkili olabiliyor. Sistemde bu detaylara dikkat ederek ve dikkat çekici videolar ile fenomenlik sağlanabilmektedir.

Muhteşem İngilizce Oyun Nickleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu