Sosyal Medya

TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Yapılır? (Mavi Rozet)

TikTok mavi tik yani onaylanmış hesap TikTok da fenomen olmak isteyen bir çok kullanıcının hayali durumuna gelmiştir. Tiktok son 1 yıldır popülerliğini diğer tüm sosyal medya hesaplarına farklı oldukça hızlı bir şekilde kazanmış bir video paylaşma platformudur. Tiktok uygulaması içinde 1 milyondan fazla kullanıcı videolar paylaşma, yorum yapma, beğenmek, takip etmek gibi birçok işlemi barındırıyor. Peki, Tiktok mavi rozet işlemi nasıl yapılır? sonsuzlukisareti ailesi olarak öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok hesabına sahip olmak isterseniz istenirse internet sitesi üzerinden istenirse de daha kolay yol olan mobil uygulama aracılığıyla kayıt olabiliyorsunuz. Kayıt işlemi sırasında yapmanız gereken isim, soy isim gibi klasik adımları uygulamak.

İstenirse Facebook, Google gibi sosyal medyaları kullanarak kayıt olunabildiği gibi aynı şekilde e-posta adresiyle de kayıt olunabiliyor. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Ancak girilen telefon numarasının aktif bir hat olması gerekiyor çünkü Tiktok telefon numarasına gönderilen kod ile hesap oluşturmanıza izin veriyor.

TikTok Onaylanmış Hesap Mavi Tik

tiktok mavi tik

Tiktok kullanıcılarını iki türlü onaylatma rozeti sunuyor: Onaylanmış Hesap ve Popüler Kreatör. Popüler Kreatör rozeti alabilmek için adından da anlaşıldığı gibi Tiktok’ta popüler bir kullanıcı olmanız gerekiyor. Yüklediğiniz tüm videoların ortalama izlenme sayıları, videolarınıza gelen yorumlar ve For You sayfasına çıkma sayınız oldukça önemli. Ancak Onaylanmış Hesap alabilmeniz için oldukça zor şartlar bulunuyor. İlki bir ünlü, sanatçı olmanızdır. Tiktok yalnızca büyük ve adı duyulmuş sanatçılara Onaylanmış Hesap rozeti veriyor. Aynı şekilde adı duyulmuş popüler markalar, organizasyonlar da Onaylanmış Hesap rozeti alıyor.

Ayrıca YouTube kanalınız varsa ve kanalınızın takipçi sayısı fazlaysa YouTube kanalınızla aynı kullanıcı adı ile açacağınız TikTok hesabınız için de TikTok mavi rozet başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aynı mantık onaylanmış instagram hesabınız için de geçerlidir. Onaylanmış instagram hesabınızı referans göstererek TikTok onaylanmış hesap sahibi olabilirsiniz.

Tiktok Videosu Çekmek

Tiktok uygulamasında video paylaşmak oldukça kolay. Bunun için uygulamayı telefonunuzdan açmanız gerekiyor. Daha sonra ise ekranın altında bulunan artı işaretine tıklayın.

Daha sonra ise:

  • Karşınıza çıkan kamera uygulamasında zamanı ayarlayın,
  • İstenirse müzik ve güzellik efektlerini ayarlayın,
  • Videoyu kaydetmeye başlamak için kırmızı daireye basın ve kameranın karşısına geçin.

Videonuzu çekmeyi bitirdikten sonra ise Paylaş butonuna tıklayarak tüm Tiktok kullanıcıları ile paylaşmış oluyorsunuz.

Nasıl Takip Edilir?

Sevdiğiniz kullanıcıları da takip etmek oldukça kolay. Bunun için arama kısmına istediğiniz kişinin Tiktok kullanıcı adını yazın ve profiline tıklayın. Daha sonra ise profilinde bulunan artı işaretine tıklayarak o kullanıcıyı takip etmiş oluyorsunuz.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı